با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چرا درب یخچال بسته نمیشه؟

چرا درب یخچال باز میمونه

چرا درب یخچال بسته نمی شود؟

در این مقاله ما به بر خی از سوالات شما میپردازیم که چرا درب یخچال بسته نمی شود و راهکار این مشکل را به شما آموزش می دهیم و راه های تعمیر بسته نشدن درب یخچال را برای شما بیان می کنیم و شما متوجه می شوید که اگر درب یخچال بسته نشود چه آسیب هایی به آن وارد می شود و زمانی که شما نتوانستید این مشکل را برطرف کنید می توانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ما تمامی خدمات تعمیر یخچال از جمله بسته نشدن درب یخچال را با ضمانت 180 روزه تعمیر میکنیم.

 

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا درب یخچال بسته نمیشه در تهران

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند. 

 

 

دلیل بسته نشدن درب یخچال

یکی از مشکلاتی که مشتریان عزیز در تماس با مجموعه ما در رابطه با یخچال فریزر خود دارند علت بسته نشدن درب یخچال می باشد ما در این مطلب مهم ترین دلیل های این مشکل را به شما معرفی میکنیم :

 •  خرابی یا آسیب دیدن نوار یا لاستیک دور درب یخچال
 • چیدمان لوازم سنگین داخل درب یخچال
 •  دفرمه شدن یا خراب شدن درب یخچال
 • تراز نبودن یخچال

 

 

خرابی لاستیک دور درب

یکی از مهم ترین نکته ها در علت بسته نشدن درب یخچال خرابی لاستیک دور درب یخچال می باشد زمانی که لاستیک دور درب یخچال دچار آسیب دیدگی شده باشد یعنی حالت اولیه خود را از دست داده باشد مانع بسته شدن درب یخچال می شود.اگر قسمتی از این لاستیک برامدگی داشته باشد و یا دچار پارگی شده باشد هم باعث ورود هوای بیرون به داخل یخچال و هم بسته نشدن درب یخچال می شود.

در این موارد حتما باید به تعویض آن اقدام نمایید برای تعویض لاستیک دور درب چندیدن مرحله وجود دارد که حتما باید توسط یک تعمیر کار یخچال فریزر انجام شود.

 1. اول از همه باید توجه داشته باشید که لاستیک دور درب یخچال شما به چه شکل به لاینر یخچال شما متصل شده است برخی از آن ها با پیچ و برخی دیگر به صورت پرسی میباشد پس در خریداری آن دقت داشته باشید.
 2. بعد از جدا کردن لاستیک، لاستیک جدید را همانند قبلی در محل خود قرار دهید و درب را ببندید و دقت کنید که جایی از آن باز نباشد.

 

علت دفرمه شدن و خراب شدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال
یکی دیگر از مواردی که باعث بسته نشدن درب یخچال می شود آسیب دیدن خود درب می باشد سوالی که در این مطلب پیش می آید این است که چرا باید درب یخچال خراب شود؟ خراب شدن درب یخچال موارد گوناگونی دارد که ما در این مطلب برای شما بیان میکنیم.

 1. زمانی که شما با چیدمان وسایل زیاد داخل درب یخچال آن را سنگین میکنید و باعث آسیب دیدن آن می شوید.
 2. درب یخچال را بیش از حد نرمال خود باز میکنید.

این دو مورد هم باعث خرابی درب یخچال می شود و هم باعث خرابی لولای درب می شود که با خراب شدن این لولا درب یخچال شما بسته نمی شود یا اگر هم بسته شود سر و صدای زیادی دارد.

 

لولای درب یخچال

مهم ترین عامل در بسته نشدن درب یخچال خرابی لولای آن می باشد پس برای تعویض این لولای درب باید دقت داشته باشید که هم مدل همان لولای قبلی را خریداری کنید زمانی که درب یخچال بد بسته می شود و یا در بسته شدن آن سر و صدای زیادی تولید می کند مشکل از لولای آن می باشد.

انواع لولای درب یخچال:

 1.  لولا دریچه فلاپر
 2.  لولا و یاتاقان های درب یخچال
 3. کیت دندانه

وظیفه این لولا ها جلو گیری از لرزش درب و آسان بسته شدن و باز شدن درب می باشد درب یخچال بر روی این لولا ها قرار دارد پس آسیب دیدن و معیوب شدن این قطعه باعث خرابی درب یخچال می شود.

 

تراز نبودن یخچال

تعمیر یخچال در تهران

شاید لاستیک دور درب یخچال فریزر در روز های اول که خراداری می شود آهنربای قوی داشته باشد و درب یخچال به خوبی بسته شود ولی تراز نبودن آن در مدت زمان زیاد باعث خرابی درب یخچال می شود.پس به کمک دستگاه تراز یخچال خود را در محل صاف و تراز قرار دهید و به کمک پایه های تنظیم شونده ان یخچال را تراز کنید.

 

 

بسته نشدن درب یخچال چه آسیبی به آن می رساند؟

 1. با بسته نشدن درب یخچال دمای بیرون و داخل ان در گردش و جا به جایی قرار میگیرند در این حالت کمپرسور به صورت یکسره کار میکند تا دمای یخچال به درجه تنظیم شده برسد که این امر باعث فشار زیاد روی آن و خرابی کمپرسر می شود.
 2. با باز بودن درب یخچال دمای داخل آن گرم می شود و این خود دلیلی برای خراب شدن و فاسد شدن مواد غذایی می باشد.
 3. یکی دیگر از آسیب های باز بودن درب یخچال و فریزر وارد شدن رطوبت به داخل آن می شود این یعنی وجود برفک داخل یخچال فریزر و آسیب دیدن آن که در سریع ترین زمان این مشکل باید حل شود.

 

لاستیک دور درب یخچال

 

یکی از مواردی که باعث هدر رفتن انرژی در یخچال می شود باز بودن درب ان است این مشکل میتواند موارد زیادی باشد که باید تمامی ان ها مورد بررسی قرار بگیرند مواردی مانند آسیب دیدن لاستیک دور درب یخچال برای تست سالم بودن لاستیک میتوانید دور تا دور آن را مشاهده کنید.

تا متوجه شوید قسمتی از آن باز است یا با دست کشیدن به دور آن و حس کردن سرما متوجه می شوید که سرما را به خوبی حفظ نمیکند و برای تعویض آن اگر لاستیک با پیچ به لاینر متصل شده بود به کمک پیچ گوشتی ان را باز کنید ولی اگر با چسب متصل شده بود آن را به کمک یک چاقو از لاینر جدا کنید.

در مرحله بعد لاستیک جدید را تهیه کرده و داخل آب گرم قرار دهید تا به خوبی باز شود سپس لاینر را تمیز کنید و لاستیک دور درب را در محل مورد نظر قرار دهید اگر پس از نصب لاستیک جدید درب یخچال به خوبی بسته نمیشد آن را چرب کرده و به کمک یک سشوار آن را گرم کنید تا درب یخچال به خوبی بسته شود موارد دیگری هم در بسته نشدن درب یخچال تاثیر دارند مانند لولای درب که این قطعه اگر آسیب ببیند درب یخچال به خوبی بسته نمی شود.

همینطور دقت داشته باشید که اگر در جا به جایی لولای درب یخچال را باز کرده اید آن را گم نکنید چون این قطعه به خوبی یافت نمی شود و باعث ناقص شدن درب یخچال می شود باز بودن درب یخچال و بسته نشدن آن باعث هدر رفتن انرژی یخچال می شود زیرا سرما از داخل آن خارج شده و کمپرسور مدت زمان بیشتری باید فعالیت خود را انجام دهد تا یخچال به دمای مورد نظر برسد و همین امر باعث آسیب دیدن کمپرسور یخچال می شود.

 

چه مدل یخچال های بیشتر با این مشکل مواجه می شوند؟

علت بسته نشدن درب یخچال

یکی مواردی که بسیاری از مشتریان در تماس با مجموعه نسبت به یخچال خود به مشکل خورده اند بسته نشدن درب یخچال می باشد این مشکل بیشتر در یخچال های قدیمی اتفاق می افتد حال برای برطرف کردن این مشکل چه مواردی باید مورد بررسی قرار بگیرد در این موارد باید مواردی مانند لولای درب و یا نوار دور درب یخچال مورد بررسی قرار بگیرد.

اگر درب یخچال شما هم بسته نمی شود این مشکل باعث از بین رفتن انرژی یخچال می شود زمانی که درب یخچال باز باشد سرمای داخل و دمای بیرون در گردش قرار میگیرند و یا با باز بودن درب فریزر باعث برفک زدن در داخل فریزر می شود به این نکته توجه کنید که این مشکلات باعث یکسره کار کردن کمپرسور و آسیب رسیدن به آن می شود اگر درب یخچال را میبندید و بعد از مدتی متوجه باز شدن آن شدید حتما یخچال خود را تراز کرده و نوار دور درب آن را مورد بررسی قرار دهید .

در داخل این نوار از آهنربا استفاده شده است اگر این آهنربا خاصیت خود را از دست بدهد باعث این اتفاق می شود و یا زمانی که درب یخچال دچار افتادگی شده است و به خوبی بسته نمی شود باید لولای درب را مورد بررسی قرار دهید گاهی اوقات در زیر جامیوه ای آب جمع می شود .

این آب به سمت درب یخچال حرکت میکند همین امر باعث پوسیدگی درب یخچال و بسته نشدن آن به خوبی می شود پس همیشه این مشکل را مورد بررسی قرار دهید و برای تعمیر آن از یک تعمیر کار یخچال کمک بگیرید تا این مشکل را برای شما حل کند ما در مجموعه تعمیره مشکل بسته نشدن درب یخچال را به کمک تکنسین های مجرب این مجموعه به صورت تخصصی انجام می دهیم و تمامی این خدمات به صورت 180 روزه ضمانت می شود پس برای برطرف کردن این مشکل با ما در تماس باشید.

 

 

جمع‌بندی 

ما در مجموعه تعمیره با سال ها تجربه در زمینه تعمیر یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید در تهران و با بهره‌گیری از تکنسین های با تجربه با دانش بالا در زمینه تعمیر یخچال فریزر می توانیم در سریع ترین زمان تعمیر یخچال فریزر شمارا در تمامی مناطق تهران شرق، غرب، جنوب و شمال و با ضمانت 6 ماهه انجام دهیم.

ما به همراه داشتن تکنسین های مجرب در تمامی مناطق 22 گانه تهران و حومه آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز هستیم یکی از مزایای ما تعمیر در منزل می باشد به دلیل اینکه جابه جایی وسایل منزل علاوه بر هزینه ی حمل و نقل ممکن است یه خود دستگاه آسیب جدی وارد کند ما در تعمیره لوازم خانگی شما رو در محل زندگی شما تعمیر می کنیم  هم چنین میتوانید با شماره های ثبت شده در سایت و یا در سایت ما ثبت درخواست کنید و منتظز بمانید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

ما به صورت 24 ساعته و به طور شبانه‌روزی در کنار شما هستیم مجموعه ما داشتن کادری مجرب و حرفه ایی و باسابقه هستند که در فاکتور خود ضمانت 180 روزه را ثبت میکنیم اگر سوالی از کارشناسان ما دارید میتوانید همین جا برای ما دیدگاه و سوال خود را وارد کنید کارشناسان ما جواب تمامی سوالات شما رو میدهند.ما در مجموعه ی تعمیره از قطعات اصل و ارجینال استفاده میکنیم به همین قطعه خود را 6 ماه ضمانت میکنیم در صورت داشتن هر گونه سوال میتوانید با یکی از شماره های تماس زیر با ما در ارتباط باشین.

ما این در مقاله در مورد چرا درب یخچال بسته نمیشود ؟راهکاری رفع ایراد رو برای شما بیان کردیم و هم چنین علت به وجود اومدن این مشکل را برای شما کامل نوشتیم.

 

مطالب مرتبط:

کمپرسور یخچال چیست؟

شارژ مجدد گاز یخچال در تهران

ارور های یخچال و فریزر ال جی در تهران

تعمیر یخساز یخچال

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

6 پاسخ

  1. سپاس از شما دوست عزیز. خداروشکر میکنیم که راضی بودین. ممنونم از شما

  1. بسیار ممنونم از شما. ما همیشه سعی میکنیم بهترین خدمات را به مشتریان خودمان ارائه بدهیم.

  1. ممنون از شما دوست عزیز بابت اعتماد به مجموعه تعمیره. در مجموعه تعمیره تمام کارشناسان با دقت براساس تجربه کاری انتخاب میشوند. هدف ما همیشه جلب رضایت مشتریان خودمون هست و از اینکه به مجموعه ما اعتماد داشته باشن برای ما خیلی حائر اهمیت میباشد.با توجه به شرایط ترافیک تهران خیلی سخت هست که سر وقت به مقصر برسیم اما تمام تلاش خود را میکنیم که به موقع و سر تایم در محل حاضر شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران