با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چرا مواد غذایی در فریزر آب می شوند؟

علت آب شدن مواد غذایی در فریزر

چرا مواد غذایی در فریزر آب می شوند؟

یخچال و فریزر در آشپز خانه جایگاه مهمی دارد و وظیفه تازه نگه داشتن مواد غذایی بر عهده این وسیله است اما گاهی اوقات با باز کردن درب فریزر متوجه آب شدن مواد غذایی فریز شده می شویم و مشاهده این صحنه باعث نگرانی ما می شود زیرا فاسد شدن مواد غذایی خسارت سنگینی به شمار می اید اما چه دلایلی باعث می شود که یخچال مانند قبل مواد غذایی را در داخل خود فریز نکند آیا رفتار نامناسب ما در استفاده از این دستگاه باعث این اتفاق شده است ما در ادامه این مطلب به تمامی این موارد می پردازیم.

دلایل از کار افتادن فریزر و آب شدن مواد غذایی را بررسی میکنیم و همینطور راه های عیب یابی و تعمیر آن را برای شما عزیزان توضیح می دهیم اما اگر خود شما نتوانستید مشکل فریزر و آب شدن مواد غذایی در داخل آن را برطرف کنید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید این مجموعه به صورت تخصصی مشکلات آب شدن مواد غذایی در داخل فریزر را برطرف میکند مجموعه تعمیره با سال ها تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی این اطمینان را به شما میدهد که پس از تعمیر یخچال فریزر خود مانند روز اول کار میکند و برای آسودگی خیال شما تمامی این خدمات تعمیر یخچال در منزل را به مدت 180 روزه ضمانت میکند تعمیره متخصصین حرفه ای در زمینه تعمیر لوازم خانگی در تهران را دارد.

 

تعمیر ساید بای ساید در تهران به صورت تخصصی با تعمیرکاران تعمیره انجام میشود در کمترین زمان.
تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

دلیل آب شدن مواد غذایی در فریزر

 

 

دلایل آب شدن مواد غذایی در داخل یخچال فریزر های قدیمی

در فریزر های قدیمی برای تشخیص دمای محیط یخچال فریزر از ترموستات استفاده می شد اما اگر این قطعه آسیب ببیند به دلیل این که ترموستات دستور قطع و وصل کمپرسور را میدهد امکان از کار افتادن یخچال بسیار زیاد می باشد همچنین یخچال فریزر های قدیمی سیستم یخ زدایی وجود ندارد به هممین دلیل احتمال برفک بیش از حد اواپراتور می شود.

این یکی از دلایلی می باشد که گردش هوای سرد به خوبی انجام نمی شود اما اگر لاستیک دور درب یخچال فریزر آسیب ببیند باعث خارج شدن هوا زا داخل فریزر می شود این برخی از مواردی بودند که باعث اب شدن مواد غذایی در داخل فریزر می شود اما اگر کمپرسور آسیب ببیند و یا مسیر لوله های آن سوراخ شده باشد و گاز مبرد از آن خارج شود فریزر به سختی عمل سرما سازی را انجام می دهد.

 

دلایل آب شدن مواد غذایی در داخل یخچال فریزر های الکترونیکی

چرا مواد غذایی در فریزر میشود؟

در یخچال فریزر های جدید به‌جای استفاده از ترموستات از یک برد الکترونیکی استفاده میشود که این برد به وسیله سنسور های داخل یخچال عمل سنجش دما را انجام می دهد.

  •  گاهی اوقات با آسیب دیدن برد اصلی کمپرسور شروع به کار نمیکند و همواره سرمای داخل یخچال کم شده و گرم می شود که همین امر سبب آب شدن مواد غذایی در داخل فریزر می شود.
  •  در یخچال فریزر های جدید برای جلو گیری از برفک زدگی از سیستمی به نام دیفراست یا یخ زدا استفاده می شود این سیستم به کمک یک ترمودیسک و یا سنسور و المنت کار میکند که با آسیب دیدن این سیستم برفک بر روی اواپراتور زیاد شده و گردش سرما به خوبی انجام نمی شود.که برای برطرف کردن مشکل آن باید سنسور و المنت و همچنین برد اصلی مورد بررسی قرار بگیرد.
  •  مورد دیگری که باعث کم شدن سرما فریزر شده و مواد غذایی آب می شوند فن داخل فریزر می باشد این فن عمل گردش سرما را انجام می هد و به کمک آن سرمای تولید شده به تمامی نقاط فریزر گردش پیدا میکند.
  •  مهم ترین نکته در پایین آمدن سرمای فریزر سوراخ شدن و آسیب دیدن لوله های گردش گاز می باشد که با ایجاد نشتی در آن گاز تخلیه شده و سرمای فریزر کم می شود.

 

علت آب شدن مواد در فریزر

چرا مواد غذایی در فریزر آب میشود

اگر متوجه شدید که مواد غذایی در داخل فریزر شما در حال ذوب شدن و گرم شدن می باشند در سریع ترین زمان باید اقدام به تعمیر یخچال خود بکنید اما دلایل بسیار زیادی باعث آب شدن مواد غذایی در فریزر می شود و بررسی آن ها باید توسط یک تعمیرکار یخچال انجام شود انا مادر ادامه این مطلب برخی از متداول ترین علت های آب شدن مواد در فریزر را شرح می دهیم.
• باز گذاشتن درب و یا باز و بسته کردن درب بیش از حد دقت داشته باشید زمانی که درب فریزر خود را بیش از حد باز میگزارید باعث هدر رفتن سرمای داخل آن می شوید.
• اگر برد الکترونیکی فریزر شما آسیب دیده باشد ممکن است سیکل سرما سازی به درستی انجام نشود و مواد غذایی در حال گرم شدن باشند.
• در فریزر های قدیمی برای تنظیم دما ازترموستات استفاده می شد اگر این قطعه آسیب دیده باشد سیکل سرما سازی فریزر مختل می شود.
• یکی از مهم ترین دلایل آب شدن مواد غذایی در فریزر آسیب دیدن کمپرسور می باشد این قطعه وظیفه اصلی پمپاژ مبرد در داخل لوله ها را بر عهده دارد که در زمان آسیب دیدن فریزر شما به طور کلی از کار می افتد.
• یکی دیگر از قطعات مهم که در آب شدن مواد غذایی در فریزر تاثیر گزار می باشد فن ها هستند فن وظیفه گردش سرما را بر عهده دارد گاهی اوقات با آسیب دیدن این قطعه سرما به خوبی در داخل فریزر گردش ندارد.
• آسیب دیدن سیستم دیفراست یا یخ زدایی که یکی از مهم ترین دلایل گرم شدن فریزر می باشد اگر برفک زدایی از کار افتاده باشد سرمای زیاد باعث برفک زدن اواپراتور فریزر شده و به همین دلیل سرمای فریزر شما کم می شود.
• میتوان در این زمینه به مواردی مانند لاستیک دور درب، سنسور محیط، نشتی گاز هم اشاره کرد.

 

عیب یابی و دلایل آب شدن مواد غذایی در داخل یخچال فریزر

مواد غذایی در فریزر آب میشود؟

اگر شما تا حدودی از دانش فنی بر خوردار هستید و مواد غذایی در داخل یخچال فریزر شما آب شده و در حال فاسد شدن هستند می تواند این مطلب را مطالعه کنید در این مطلب ما قطعاتی که با آسیب دیدنشان دچار گرم شدن یخچال و آب شدن مواد غذایی می شوند را بررسی و عیب یابی میکنیم

 

ترموستات

این قطعه یکی از قطعات حیاتی در یخچال های قدیمی یا مکانیکی به شمار می اید که اگر آسیب ببیند موتور یخچال شروع به کار نمیکند به این دلیل که یکی از سیم های اصلی ورودی کمپرسور جریان برق خود را از ترموستات دریافت میکند.
اگر یخچال شما به طور کل خاموش است در اولین مرحله باید کمپرسور و رله آن را مورد بررسی قرار دهید تا اگر این قطعات آسیب دیده باشند آن ها را تعویض کنید اگر کمپرسور شروع به کار نکرد به سراغ ترموستات بروید و این قطعه را تعویض کنید تا مشکل یخچال فریزر شما برطرف شده و مواد غذایی در داخل آن منجمد شوند.

 

 

سنسور محیط

در یخچال های جدید برای تشخیص دمای محیط یخچال فریزر از سنسور محیط استفاده می شود که با آسیب دیدن آن تشخیص دما توسط برد به درستی انجام نشده و احتمال پایین آمدن سرما زیاد می باشد برای این که متوجه شوید که آیا سنسور محیط یخچال فریزر شما آسیب دیده است باید این سنسور را از محل خود خارج کرده و به کمک یک اهم متر آن را بررسی کنید و در صورت نیاز سنسور را تعویض کرده تا مشکل یخچال فریزر شما برطرف شود و مواد غذایی دیگر در آن فاسد نشوند.

 

 

سیستم دیفراست

دلیل آب شدن مواد غذایی در فریزر چیست؟

سیستم دیفراست یا یخ زدا در یخچال های جدید وظیفه از بین بردن برفک بر روی سطح اواپراتور را برعهده دارد که اگر این سیستم آسیب ببیند اواپراتور دچار برفک زدگی شده و گردش سرما به خوبی انجام نمی شود این یکی از دلایل مهم آب شدن مواد غذایی در یخچال فریزر های جدید می باشد که برای برطرف کردن آن حتما باید سنسور بر روی اواپراتور و همچنین المنت آن را بررسی کنید سپس اگر با تعویض این قطعات مشکل یخچال شما برطرف نشد به سراغ برد اصلی رفته و آن را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

فن در داخل فریزر و یخچال

فن یکی از قطعات مهم در یخچال می باشد وظیفه آن گردش هوای درون یخچال و فریزر است و با کار کردن آن دمای پایین و بالای فریزر یکی می شود گاهی اوقات فن آسیب می بیند و از کار می افتد این یکی از دلایل مهم در آب شدن مواد غذایی در داخل فریزر می باشد گاهی اوقات به دلیل برف زیاد پروانه فن برفک زده و این برفک مانع عملکرد آن می شود.

 

 

جریان برق در یخچال

گاهی اوقات اگر کابل برق اصلی یخچال دچار سوختگی و آسیب دیدگی شده باشد این خود دلیلی بر خاموش شدن آن و همچنین آب شدن مواد غذایی در یخچال می باشد اما اگر جریان برق دچار نوسان باشد و ولتاژی که به یخچال میرسد کم تر از 220 ولت و یا210 ولت باشد این یکی از دلایل آب شدن مواد غذایی در فریزر است و همچنین نوسان برق بزرگترین مشکل برای برد اصلی یخچال می باشد.

 

آسیب دیدن کمپرسور

کمپرسور قلب اصلی سرما سازی یخچال می باشد که اگر به هر دلیلی آسیب ببیند مواد غذایی در داخل فریزر آب می شوند یکی از قطعات مهم بر روی کمپرسور اورلود می باشد این قطعه از کمپرسور در برابر جریان ها بالا محافظت میکند و اگر آسیب ببیند باعث سوختن کمپرسور فریزر می شود یکی دیگر از دلایل آسیب دیدن کمپرسور فرسوده شدن آن است که باعث گرم شدن فریزر و آب شدن مواد غذایی در فریزر می شود.

 

 

چراغ داخل فریزر دلیلی بر آب شدن مواد غذایی

مواد غذایی چرا آب میشود؟

اگر به هر دلیلی چراغ در داخل فریزر روشن بماند همین امر باعث تولید گرما در داخل فریزر می شود و این گرما دلیلی بر آب شدن مواد غذایی در فریزر می باشد برای برطرف کردن این مشکل باید کلید درب را بررسی کنید تا اگر مشکل از آن است تعویض شود همچنین برای برطرف کردن این مشکل به سراغ سیم کشی فریزر رفته و مسیر های آن را بررسی کنید.

 

 

آسیب دیدن لاستیک دور درب دلیلی برای آب شدن مواد غذایی در فریزر

اگر فریزر شما به درستی کار میکند و متوجه آب شدن مواد غذایی در داخل آن شده اید و نمی دانید که دلیل آن از چه میتواند باشد بهتر است که لاستیک دور درب فریزر را بررسی کنید اگر این لاستیک آسیب دیده باشد هوای بیرون به داخل یخچال نفوذ کرده و باعث گرم شدن فریزر می شود همین امر دلیلی بر آب شدن مواد غذایی در داخل فریزر است که برای بررسی سالم بودن آن باید لاستیک را مورد بررسی قرار دهید تا اگر قسمتی از آن پوسیده باشد و یا سوراخ شده باشد آن را تعویض کنید توجه داشته باشید که برای نگهداری لاستیک بهتر است آن را با استفاده از آب گرم تمیز کنید.

همیشه مراقب آن باشید اما مواردی هستند که با آسیب دیدن آنها درب فریزر به خوبی در جای خود قرار نگیرد مانند لولای درب یخچال که با قرار گیری درب فریزر در جایگاه اشتباه باعث هدر رفتن انرزی می شود.

 

 

آسیب دیدن برد اصلی

مواد غذایی در فریزر آب میشود؟

یکی از اصلی ترین قطعات یخچال برد الکترونیکی ان می باشد این قطعه کار کرد تمامی قطعات داخل یخچال را بررسی کرده و فرمان های لازم را به آن ها می دهد اگر این قطعه آسیب ببیند ممکن است جریان برق لازم به کمپرسور ارسال نشود و در نهایت کمپرسور شروع به کار نمی کند و برای تعمیر برد اصلی توصیه می شود که از یک تعمیر کار کمک بگیرید تا به صورت تخصصی تعمیر فریزر را انجام دهد.

 

جمع‌بندی 

با مطالعه این مطلب متوجه شدیم که دلیل آب شدن مواد غذایی در داخل فریزر چه می باشد و راهکار های برطرف کردن این مشکل را برای شما توضیح داده ایم اما بهتر است که برای تعمیر فریزر خود از یک تعمیر کار کمک بگیرید تا دستگاه را به صورت تخصصی تعمیر کند برای این کار میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید این مجموعه خدمات نصبف سرویس و تعمیر یخچال فریزر را در مناطق شرق، غرب، شمال و جنوب تهران به صورت تخصصی و با ضمانت 180 روزه انجام می دهد.

مطالب مرتبط:

چرا یخچال زود اتومات میکند؟

نحوی ریست کردن یخ ساز سای بای ساید

ارور یخچال بوش 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4.3 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران