با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

یکی از مشکلاتی که مشتریان در رابطه با لباسشویی خود دارند و با مجموعه تعمیره تماس میگیرند خاموش شدن لباسشویی در حین کار می باشد ما در این مقاله به دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار و عیب یابی و تعمیر آن می پردازیم پس برای تعمیر ماشین لباسشویی خود و آگاهی در رابطه با خاموش شدن آن در حین کار این مطلب را کامل مطالعه کنید. قطعا شما هم با خاموش شدن ماشین لباسشویی خود در حین کار رو به رو شده اید و رو به رو شدن با این صحنه باعث ناراحتی شما می شود ما در این مقاله به دلایل آن و تعمیر مشکل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می پردازیم ما در مجموعه تعمیره تکنسین های مجربی در زمینه تعمیر لباسشویی در تهران داریم.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

علت لرزش ماشین لباسشویی

علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار

اشین لباسشویی در مدل ها و برند های مختلف تولید می شود و امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر مردم از ماشین لباسشویی استفاده می کنند تعمیر ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی و نیاز به دانش فنی دارد که ما در تمامی مقالات این دانش را در اختیار شما قرار می دهیم حال اگر شما هم از ماشین لباسشویی استفاده می کنید و متوجه خاموش شدن آن شده اید نگران نباشید ما در این مقاله به خاموش شدن لباسشویی در حین کار می پردازیم پس این مطلب را به طور کامل مطالعه کنید تا ماعلت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار و تعمیر و عیب یابی آنرا به شما آموزش می دهیم.

 

زمانی که شما به لباسشویی خود برنامه می دهید و لباسشویی شروع به کار می کند در دو حالت ممکن است خاموش شود.

 1. علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار
 2. علت متوقف شدن لباسشویی در حین کار و روشن بودن دستگاه
 3. .علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار

 

زمانی که متوجه خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می شویم این مشکل می تواند دلایل الکترونیکی و یا مکانیکی داشته باشد خاموش شدن ماشین لباسشویی به نشانه سوختن آن نمی باشد در بعضی از موارد می توان به آسیب دیدن پریز برق و یا نوسان برق اشاره کرد ما تعدادی از مهم ترین دلایل آن را به شما معرفی میکنیم.

 •  خرابی دوشاخه برق و نوسان برق
 •  آسیب دیدن پارازیت گیر
 • آسیب دیدن برد اکتریکی یا تایمر ماشین لباسشویی

 

علت متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار

چرا ماشین لباسشویی در حین کار خاموش نمیشود؟

اگر ماشین لباسشویی شما در حین کار متوقف شده است و پنل آن روشن مانده در این مواقع باید به سراغ قطعات بروید اگر ماشین لباسشویی شما دارای برد الکترونیکی باشد ممکن است سیستم عیب یابی به شما قطعه آسیب دیده را به صورت یک کد خطا نمایش دهد اما اگر لباسشویی شما تایمری می باشد باید قطعات را با دقت مورد بررسی قرار دهید در ادامه این مطلب مهم ترین قطعات که باعث متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار می شوند را شرح می دهیم.

 •  یکی از قطعات بسیار مهم میکروسوئیچ درب می باشد اگر این قطعه وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد شما متوجه کار نکردن ماشین لباسشویی خود می شوید پس با آسیب دیدن این قطعه به طور کلی ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمیکند بهتر است در این مواقع میکروسوئیچ درب و زبانه را مورد بررسی قرار دهید گاهی اوقات به دلیل زیاد بودن لباس ها درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود و یا یک لباس بین درب باقی می ماند.
 • یکی دیگر از قطعات که باعث متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار می شود شیر برقی لباسشویی می باشد اگر درب لباسشویی شما قفل شده است و ماشین لباسشویی مرحله آبگیری را انجام نمی دهد باید به سراغ این قطعه بروید و آن را بررسی کنید.
 • پمپ تخلیه یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی می باشد که در هنگام آسیب دیدن آن ماشین لباسشویی در حین کار متوقف شده و آب در داخل دیگ باقی می ماند در این مواقع باید به سراغ پمپ تخلیه بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید.
 •  اگر تمامی مراحل پس از تنظیم برنامه شستشو به درستی انجام شد یعنی درب دستگاه قفل شده و مرحله ابگیری به اتمام رسیده است اما دیگ شروع به چرخش نمی کند باید حتما موتور ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.
  بهتر است در زمان متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار با یک تعمیرکار لباسشویی در تماس باشید تا به صورت تخصصی مشکل را برای شما برطرف کند.

 

خرابی دوشاخه برق و نوسان برق

علت لرزش ماشن لباسشویی

در بعضی از موارد که تمامی دستگاه های الکتریکی منزل در حال انجام کار هستند احتمال خاموشی لباسشویی در حین کار زیاد می باشد در این موارد احتمال ذوب شدن دوشاخه ماشین لباسشویی وکم بودن جریان برق برای کار کرد لباسشویی زیاد می باشد برای این که نوسانات برق به ماشین لباسشویی شما آسیبی وارد نکند.

از یک پریز جدا و یک محافظ برث استفاده کنید در بعضی از شرایط ممکن است که یخچال در حالت دیفراست بوده و المنت آن در حال ذوب کردن یخ باشد و یا مایکروفر در حال گرم کردن مواد غذایی می باشد توصیه می شود که در این صورت توجه داشته باشید که تمامی لوازم برقی هم‌زمان با هم کار نکنند چون باعث نوسان جریان برق و آسیب دیدن دستگاه و حتی خلاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار باشد.

 

 

ماشین لباسشویی در حین کار می ایستد

چرا ماشین لباسشویی در حن کار خاموش میشود؟

هر برنامه شستشو در ماشین لباسشویی یک فرایند دارد که به طور مثال در قدم اول باید به بسته بودن درب ماشین لباسشویی توجه داشته باشید اگر درب ان باز باشد ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمیکند پس از آن ماشین لباسشویی شروع به آبگیری میکند و تا زمانی که هیدرواستات دستور قطع آب را ندهد شیر برقی فعالیت خود را انجام می دهد حال پس از آبگیری ماشین لباسشویی موتور شستشو شروع به چرخش کرده و باعث چرخش دیگ ماشین لباسشویی به چپ و راست می شود.

پس از طی کردن این مراحل عمل تخلیه آب انجام می شود که این کار باید توسط پمپ تخلیه انجام شود پس از تخلیه کامل آب ماشین لباسشویی دوباره شروع به چرخش موتور شستشو میکند این تمام فرایند شستشو در ماشین لباسشویی می باشد حال اگر هر یک از قطعات گفته شده برای مثال اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی متوجه بسته شدن درب نشود شروع به کار نمیکند این یعنی میکرو سوییچ به مشکل خورده است و دلیلی بر متوقف شدن ماشین لباسشویی می شود.

یا اگر ماشین لباسشویی شما آب تخلیه نکند در این مواقع ماشین لباسشویی در حین کار متوقف شده و فعالیت خود را انجام نمیدهد پس اگر شما هم با خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار و یا متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار رو به رو شدید باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از قطعات باید مورد بررسی قرار بگیرند و یا اگر نمایشگر ماشین لباسشویی شما کد خطایی نشان میدهد باید قطعه ای که آسیب دیده است و با عث نمایش این کد خطا و همچنین خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار شده است را تعویض کنید در این مواقع بهترین کار تماس با مجموعه تعمیره می باشد که به صورت تخصصی و با قطعات اصلی خدمات ماشین لباسشویی را با ضمانت 180 روزه انجام می دهند.

 

 

آسیب دیدن پارازیت گیر

خازن پارازیت متر در انتهای دوشاخه برق ماشین لباسشویی و یا در ابتدای برق ورودی ماشین لباسشویی در داخل آن می باشد.
کار برد این خازن پارازیت گیر برای جلوگیری و تنظیم نوسان وهمچنین برای جلو گیری از برق گرفتگی و اتصالی نیز می شود با آسیب دیدن این قطعه احتمال خاموشی ماشین لباسشویی در حین کار زیاد می باشد و زمانی که این قطعه معیوب شده باشد برق به قطعات اصلی مانند برد الکترونیکی ماشین لباسشویی نمیرسد

آسیب دیدن برد الکترونیکی و تایمر ماشین لباسشویی

علت داشتن لرزش ماشین لباسشویی

در تمامی لباسشویی های قدیمی و جدید یک مغز برای فرمان به تمامی قطعات وجود دارد که این مغز در ماشین لباسشویی های قدیمی توسط تایمر که به صورت مکانیکی و به کمک چرخ دنده کار میکند و در لباسشویی های جدید به کمک برد الکترونیکی کار میکند بعضی از مواقع دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار آسیب دیدن این قطعات اصلی و فرماندهنده می باشد.حال چه زمانی این قطعات به مشکل می خورند زمانی که جریان برق دارای نوسان باشد و یا زمانی که یکی از قطعات لباسشویی مانند شیر برقی، پمپ تخلیه، موتور و… آسیب دیده باشد.

برای تعمیر برد الکترونیکی نیاز به یک تکنسین تعمیر کار لباسشویی می باشد فردی که بدون دانش دست به تعمیر برد الکترونیکی و یا تایمر ماشین لباسشویی بزند باعث خرابی بیشتر و بالا بردن هزینه ی تعمیر می شود مجموعه تعمیره با کمک گرفتن از مهندسین الکترونیک تعمیر برد لباسشویی و یا تایمر را به صورت تخصصی و با گارانتی 180 روزه انجام می دهد.

 

 علت متوقف شدن لباسشویی در حین کار و روشن بودن دستگاه

در بعضی از مواقع لباسشویی در حین کار متوقف می شود ولی دستگاه همچنان روشن است و هیچ عکس العملی نشان نمی دهد در ادامه این مطلب به دلایل و عیب یابی این مشکل و نحوه تعمیر آن میپردازیم پس این مطلب را کامل مطالعه کنید.

 •  آسیب دیدن تایمر و برد الکترونیکی
 • آسیب دیدن موتور ماشین لباسشویی
 • اتصالات و سیم های رابط
 • آسیب دیدن میکرو سوییچ
 • آسیب دیدن شیر برقی ماشین لباسشویی
 •  آسیب دیدن پمپ تخلیه

این موارد باعث متوقف شدن لباسشویی در حین کار می شوند که ما در ادامه مطلب تمامی آن ها را به شما معرفی میکنیم و راه های عیب یابی قطعات را باهم بررسی می کنیم

 

آسیب دیدن تایمر و برد الکترونیکی

زمانی که برد الکتریکی آسیب دیده باشد و مدار فرمان آن از کار افتاده باشد پنل برد روشن می شود ولی در نهایت لباسشویی هیچ عکس العملی نشان نمیدهید. در لباسشویی هایی که به جای برد از تایمر فرمان میگیرد احتمال خراب شدن و آسیب دیدن پلاتین های آن زیاد می باشد در این صورت ماشین لباسشویی روشن می شود ولی هیچ فعالیتی انجام نمیدهد.

 

آسیب دیدن موتور ماشین لباسشویی

نیروی محرکه موتور به کمک زغال ها حرکت می کند زمانی که زغال موتور تمام شده باشد موتور ماشین لباسشویی حرکت نمی کند و شما فکر میکنید که موتور سوخته است در بعضی از ماشین لباسشویی ها موتور های آن به کمک تاخو و یا تاکو که سیستم محرکه موتور را بررسی و به برد ارسال میکند و برد تشخیص می دهد که در چه مرحله ای از شستشو قرار دارد کار میکند حال اگر این قطعه آسیب ببیند باعث از کار افتادن موتور ماشین لباسشویی می شود.

اتصالات و سیم های رابط

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست

با متوقف شدن لباسشویی در مرحله اول تمامی اتصالات و سیم های رابط را بررسی کنید با قطع بودن یکی از قطعات برد ماشین لباسشویی فرمان کار را نمی دهد و ماشین لباسشویی در حین کار متوقف می شود.

آسیب دیدن میکرو سوییچ

در تمامی لباسشویی ها در قسمت درب آن یک قطعه به ناک میکروسوییچ وجود دارد که شکل ظاهری آن در تمامی برند ها متفاوت می باشد حال کار کرد این میکروسوویچ چه می باشد این میکروسوییچ زمانی که درب لباسشویی باز باشد قطع است و فرمان کار از طریق برد به قطعات دیگر ماشین لباسشویی نمیرسد اما با بستن آن لباسشویی شروع به کار میکند زمانی که میکروسوییچ آسیب دیده باشد و برد دستگاه تشخیص ندهد که درب بسته است به هیچ عنوان ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند.
در لباسشویی هایی که برد دارند خراب بودن میکرو سوییچ درب به وسیله برد پنل نمایش داده می شود و به صورت یک ارور شما آن را مشاهده می کنید.

 

آسیب دیدن شیر برقی ماشین لباسشویی

علت لرز و صدای ماشین لباسشویی

شیر برقی قطعه الکتریکی می باشد که آب را وارد دیگ لباسشویی میکند زمانی که این قطعه معیوب شده باشد آب وارد دستگاه نمی شود و در این حالت نمایشگر ماشین لباسشویی ارور میدهد و شروع به کار نمیکند در این مواقع اول از همه شیر آب اصلی را بررسی کنید تا بسته نباشد و در مرحله بد شیر برقی را به صورت مستقی با برق تست کنید تا متوجه سالم بودن و یا خراب بودن آن شوید.

 

آسیب دیدن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه لباسشویی یکی از قطعات اصلی لباسشویی می باشد که آب را تخلیه میکند با آسیب دیدن این قطعه یا گیر کردن وسایل به پروانه آن آب داخل لباسشویی تخلیه نمی شود و در این صورت لباسشویی متوقف شده و وارد مرحله خشک کن نمی رود این یکی از دلایل مهم متوقف شدن لباسشویی در حین کار می باشد.

 

 

 

 

جمع‌بندی

با مشاهده خاموش شدن لباسشویی در حین کار باعث ناراحتی و نگرانی شما می شود در بعضی از موارد خود مشتری قطعات لباسشویی را باز کرده و اقدام به تعمیر آن می کند که نداشتن دانش کافی در تعمیر لباسشویی باعث بیشتر کردن آسیب به آن می شود برای راحت تر شدن تعمیرات شما عزیزان ما در تمامی مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب خدمات تعمیر، سرویس و نصب لباسشویی با ضمانت 180 روزه انجام می دهیم ما در  مجموعه تعمیره همراه باشید.

مطالب مرتبط:

کاسه نمد لباسشویی

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی

ارور های لباسشویی ال جی

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4.5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران