با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت خروج آب از ماشین لباسشویی

علت خروج آب از ماشین لباسشویی

علت خروج آب از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی امروزه وظیفه سنگینی در خانه های ما دارد که در نبود آن دیگر به راحتی نمیتوانیم لباس ها را تمیز کنیم و همچنین با خراب شدن ماشین لباسشویی دچار نگرانی می شویم که برای برطرف کردن آن باید از یک تکنسین با تجربه کمک بگیریم یکی از این مشکلات که برطرف کردن آن نیاز به تخصص دارد خروج آب از ماشین لباسشویی و یا آبریزی ماشین لباسشویی می باشد این آبریزی ممکن است در بیشتر قسمت های ماشین لباسشویی رخ دهد که بررسی این کار باید توسط تکنسین انجام شود برای این که آبریزی و یا خروج آب از ماشین لباسشویی را برطرف کنید بهترین راهتماس با مجموعه تعمیره می باشد ما یکی از نمایندگی های تعمیر ماشین لباسشویی در تهران هستیم که مشکل آبریزی ماشین لباسشویی را در تمامی مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب به صورت تخصصی برطرف میکنیم.
شما عزیزان اگر سوالی در رابطه با آبریزی ماشین لباسشویی خود و یا قطعات مورد نیاز دارید میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی تعمیره با تکنسین در رابطه باشید و از قیمت قطعات و هزینه تعمیرات مطلع شوید.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا لباسشویی آب خارج میشود؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

دلیل نشت آب از قسمت های مختلف ماشین لباسشویی

برای این که متوجه شوید در تمامی قسمت های ماشین لباسشویی آبریزی به کدام قطعات مربوط می شود بهتر است که این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید.

 

 

دلیل نشت آب از کف ماشین لباسشویی و یا آبریزی از زیر ماشین لباسشویی

دلیل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی می تواند از قطعات گفته شده در ادامه مطلب باشد.

 • در قسمت کف ماشین لباسشویی نشت آب و آبریزی ماشین لباسشویی می تواند از آسیب دیدن و یا فرسوده شدن خرطومی ها باشد.
 • و یا میتواند از سوراخ شدن و یا آسیب دیدن بلبرینگ و کاسه نمد ماشین لباسشویی باشد.
 •  گاهی اوقات پمپ تخلیه از آب بندی خارج شده و یکی از دلایل نشت آب از ماشین لباسشویی این قطعه می باشد.
 •  آسیب دیدن جا پودری یکی از دلایل نشت آب در ماشین لباسشویی است.
 •  نشتی شیر برقی یکی دیگر از دلایل آبریزی ماشین لباسشویی می باشد این قطعه وظیفه آبگیری در ماشین لباسشویی را برعهده دارد.
 •  با آسیب دیدن خرطومی متصل بین جا پودری و یا شیر برقی یکی دیگر از دلایل آبریز از کف ماشین لباسشویی می باشد.
  دلیل نشت آب از جلو ماشین لباسشویی
 • اگر متوجه آبریزی ماشین لباسشویی از جلو آن شدید این مشکل میتواند از آسیب دیدن لاستیک دور درب آن باشد و این قطعه از آب بندی خارج شده و یا دچار پارگی شده است.
 •  با آسیب دیدن فیلتر ماشین لباسشویی از جلو آن دچار نشت آب می شود گاهی اوقات آن را باز میکنید و پس از جا زدن آن را به خوبی در محل خود قرار نمیدهید که همین امر باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود.
 •  آسیب دیدن جا پودری یکی از دلایلی می باشد که باعث نشت آب از ماشین لباسشویی در قسمت جلو آن می شود.

 

دلیل نشت آب از پشت ماشین لباسشویی

دلیل نشت آب از پشت ماشین لباسشویی

 

مهم ترین مورد در نشت آب از پشت ماشین لباسشویی آسیب دیدن اتصال شلنگ ورودی آب و یا آسیب دیدن شلنگ خروجی می باشد که در هنگام آبگیری و یا تخلیه آب ماشین لباسشویی از قسمت پشت دچار نشتی می شود.

 

علت آبریزی ماشین لباسشویی

 • ماشین لباسشویی از قسمت های مختلفی دچار آبریزی می شود که در ادامه این مطلب برخی از متداول ترین آن ها را برای شما شرح می دهیم.
 •  یکی از مهم ترین قسمت ها که آبریزی در آن باعث تولید صدا به مرور زمان می شود آسیب دیدن کاسه نمد ماشین لباسشویی می باشد.
 • به دلیل در ارتباط بودن سیکل کاری ماشین لباسشویی با قطعات مختلف دیگ آن به کمک خرطومی به این قطعات متصل می شود برای مثال پمپ تخلیه آن به وسیله یک خرطومی به دیگ ماشین لباسشویی متصلذ شده است.
 •  یکی دیگر از قطعات که با آسیب دیدن آن باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود شیر برقی می باشد این قطعه وظیفه آبگیری در ماشین لباسشویی را برعهده دارد.
 •  پمپ تخلیه که وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد اگر دچار آسیب دیدگی شود یکی از دلایل اصلی آبریزی ماشین لباسشویی می باشد.
 •  لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اگر دچار آسیب دیدگی شود باعث آبریزی در قسمت جلو ماشین لباسشویی می باشد.

 

دیگ ماشین لباسشویی در چه زمانی دچار آبریزی می شود؟

گاهی اوقات دیگ ماشین لباسشویی دچار پوسیدگی می شود و همین امر به مرور زمان باعث سوراخ شدن دیگ است که مهم ترین دلیل در آبریزی ماشین لباسشویی می باشد اما توجه داشته باشید که این امر در ماشین لباسشویی های قدیمی که دارای دیگ آهنی بودند اتفاق می افتاد اما یکی از موارد دیگر که به مرور زمان آبریزی در آن قسمت باعث تولید صدا در دیگ میشود از بین رفتن کاسه نمد می باشد اگر این قطعه آسیب دیده باشد همین امر باعث نفوذ آب به قسمت بلبرینگ و شفت دیگ می شود که به مرور زمان این آبریزی باعث صدای زیاد ماشین لباسشویی می شود.

 

 

آسیب دیدن پمپ تخلیه دلیلی بر آبریزی ماشین لباسشویی می باشد

آسیب دیدن پمپ تخلیه دلیلی بر آبریزی ماشین لباسشویی می باشد

پمپ تخلیه یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد این قطعه دارای واشر برای آب بندی می باشد که اگر آب بندی آن ها به مرور زمان از بین بروند یکی از دلایل آب ریزی ماشین لباسشویی می شود اما این پمپ به کمک خرطومی به دیگ متصل شده است که گاهی اوقات با آسیب دیدن و یا پوسیدگی این خرطومی باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود.

 

 

آیا شلنگ ها در ماشین لباسشویی باعث آبریزی می شوند؟

 

 

 • در ماشین لباسشویی از شلنگ ها و یا خرطومی های زیادی استفاده شده است که مهم ترین آن ها و یا اولین قدم برای بررسی آبریزی ماشین لباسشویی شلنگ ورودی و یا خروجی می باشند که اگر این دو شلنگ آسیب ببینند دلیل بر آبریزی ماشین لباسشویی می باشند
 •  پس از آن شلنگ متصل میان دیگ و جا پودری قرار دارد که آب ورودی در اولین فرایند سیکل شستشو از این خرطومی وارد دیگ می شوند گاهی اوقات با فرسودگی این خرطومی از بین می رود و گاهی اوقات با پر کردن ظرفیت ماشین لباسشویی باعث چرخیدن سنگین دیگ و خارج شدن خرطومی از محل خود می شود.
 • پس از آن یک خرطومی از دیگ به پمپ تخلیه متصل شده است که با آسیب دیدن و فرسودگی آن ماشین لباسشویی دچار آبریزی می شود.

 

آیا جا پودری دلیل بر آبریزی ماشین لباسشویی می باشد؟

 

جا پودری وسیله ای است که از طریق آن آب و مواد شوینده وارد مخزن دیگ می شوند این وسیله از یک طرف به کمک شلنگ ها به شیر برقی متصل شده است و از سمتی دیگر به کمک خرطومی به دیگ ماشین لباسشویی متصل شده است گاهی اوقات با خارج شدن هر یک از این شلنگ ها و یا خرطومی ها از جا پودری باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شوند اما در بعضی از مواقع با فرسودگی جا پودری و یا رسوب بیش از حد در آن باعث آبریزی در این قسمت ماشین لباسشویی می شود در این مواقع شما متوجه آبریز در قسمت بالای ماشین لباسشویی و از جا پودری به سمت پایین ماشین لباسشویی می شوید.

 

 

آیا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باعث آبریزی می شود؟

آیا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باعث آبریزی می شود؟

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وسیله ای است برای متصل کردن دیگ به درب ماشین لباسشویی این لاستیک جنسی بسیار حساس دارد و با آسیب دیدن و پاره شدن ان باعث آبریزی در جلو ماشین لباسشویی می شود گاهی اوقات با فشار بیش از حد در زمان حمل و نقل ماشین لباسشویی به بدن آن فشار وارد می شود و به قسمت درب آسیب وارد میکند همین امر باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی به خوبی می باشد که دلیلی بر آبریزی ماشین لباسشویی در قسمت جلو این دستگاه است.

 

آیا شیر برقی در ماشین لباسشویی باعث آبریزی می شود؟

شیر برقی قطعه ای الکتریکی می باشد که با عبور جریان برق از آن باعث آبگیری ماشین لباسشویی می شود این قطعه به کمک شلنگ ها به جا پودری متصل شده است که گاهی اوقات با آسیب دیدناین شلنگ ها دچار آبریزی شده اما اگر شیر برقی از آب بندی خود خارج شود به صورت قطره ای در ماشین لباسشویی باعث آبریزی می شود که در این مواقع شما در هنگام خاموش بودن ماشین لباسشویی متوجه آبریزی آن می شوید.

 

آیا فیلتر تخلیه باعث آبریزی در ماشین لباسشویی می شود؟

در تمامی ماشین لباسشویی ها با توجه به قسمت پایین دستگاه این فیلتر را مشاهده می کنید که دلیل وجود این فیلتر در ماشین لباسشویی این می باشد که اگر اشیائی مانع فعالیت پمپ تخلیه شدند با باز کردن این فیلتر این گرفتگی را برطرف میکنیم اما گاهی اوقات زمانی که فیلتر تخلیه توسط افراد باز می شوند به خوبی در جای خود قرار نمیگیرند که در این مواقع شما متوجه آبریزی به صورت قطره ای در پایین ماشین لباسشویی می شوید و همچنین گاهی اوقات با از بین رفتن واشر دور این فیلتر از آب بندی خارج شده و باعث آبریزی می شوند.

 

 

خلاصه علت خروج آب از ماشین لباسشویی

علت خروج آب از ماشین لباسشویی

در این مطلب به متداول ترین مشکلات و دلایل آبریزی ماشین لباسشویی می پردازیم و شما میتوانید نسبت به علت خروج آب از ماشین لباسشویی اطلاعات خود را افزایش دهید.
اتصالات یکی از علت های خروج آب از ماشین لباسشویی می باشند.
یکی از مواردی که باعث آبریزی ماشین لباسشویی می شود اتصلات آن می باشد به دلیل در ارتباط بودن فعالیت لباسشویی با اب در این دستگاه از خرطومی های زیادی استفاده شده است که اگر این خرطومی ها از محل خود خارج شوند یکی از علت های خروج آب از ماشین لباسشویی می باشد.

آسیب دیدن جاپودری

یکی از قطعات اصلی که در مرحله اول آب وارد آن می شود جاپودری ماشین لباسشویی می باشد اگر این قطعه دچار شکستگی شده باشد آب از داخل آن به بیرون راه پیدا میکند و یکی از علت های خروج آب از ماشین لباسشویی آسیب دیدن این قطعه است.

سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی

اگر دیگ ماشین لباسشویی شما آسیب ببیند و سوراخ شود این مورد علت خروج آب از ماشین لباسشویی می باشد که در سریع ترین زمان باید آن را برطرف کرد اگر دیگ ماشین لباسشویی شما آهنی باشد به مرور زمان و برطرف نکردن این مشکل بیشتر شده و تعمیر آن نیاز به هزینه بیشتر دارد.

 

پمپ تخلیه علت خروج اب از ماشین لباسشویی

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما آسیب ببیند آب از کف ماشین لباسشویی خارج می شود و در زمان تخلیه آب زیادی خارج می شود که باید آن را در سریع ترین زمان برطرف کنید.

 

آسیب دیدن کاسه نمد علت خروج آب از ماشین لباسشویی

یکی دیگر از موارد که علت خروج آب از ماشین لباسشویی می باشد آسیب دیدن کاسه نمد ماشین لباسشویی است به نشانه عبور آب و نفوذ آن به بلبرینگ ها می باشد که با این امر ماشین لباسشویی شما از قسمت عقب دچار آب ریزی می شود.

 

این موارد برخی از مهم ترین علت های خروج آب از ماشین لباسشویی می باشند که با بررسی این موارد میتوانید این مشکل را برطرف کنید و تنها کافیست به دنبال محل آبریزی باشید.

مطالب مرتبط :

میکروسویئچ درب ماشین لباسشویی

تعمیر بلبرینگ (یاتاقان) لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی ایندزیت 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران