با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت صدای لگن ماشین لباسشویی

علت صدای لگن ماشین لباسشویی

علت صدای لگن ماشین لباسشویی

صدا دادن لگن ماشین لباسشویی یکی از متداول ترین مشکلات این دستگاه است که شنیدن این صدا به منزله، زنگ خطر خرابی ماشین لباسشویی می‌باشد که با نادیده گرفتن این مشکل، آسیب های بیشتری به ماشین لباسشویی وارد می‌شود. ما در ادامه این مقاله به علت صدای لگن ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن این مشکل میپردازیم. تعمیر ماشین لباسشویی در این مواقع نیاز به تخصص بالایی دارد و انجام آن توسط تعمیرکاران ناوارد باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی می‌شود.به طور کلی می‌توان گفت صدای لگن ماشین لباسشویی نشان دهنده نقص در برخی از قطعات می‌باشد. که برای تعمیرات لباسشویی در این مواقع باید قطعات، اتصالا و برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید.ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

علت صدای لگن ماشین لباسشویی چیست
نحوه عیب یابی دلایل صدای لگن ماشین لباسشویی

اگر متوجه صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی خود شده اید در قدم اول باید به دنبال علت صدای آن باشید و به درستی دستگاه را عیب یابی کنید برای این کار حتما موارد زیر را بررسی کنید.

 •  آسیب دیدن شفت آبکش
 •  معیوب بودن بلبرینگ
 •  خرابی پولی
 •  آسیب دیدن کاسه نمد
 •  مشکل در کمک فنر ها

معیوب شدن شفت آبکش علت سر و صدای لگن ماشین لباسشویی

شفت دیگ ماشین لباسشویی، قطعه ای است که تمامی قطعات مانند بلبرینگ، کاسه نمد و فولی بر روی آن قرار دارند در صورت خرابی هر یک از این قطعات و نادیده گرفتن آن ها به مرور زمان باعث پوسیدگی شفت و در نهایت شکستگی این قطعه می‌شود میتوان گفت علت صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی آسیب دیدن شفت آبکش می‌باشد.
شفت آبکش ماشین لباسشویی در صورت آسیب دیدن و یا شکستگی حتما باید تعویض شود این قطعه در لباسشویی ها مدل های مختلفی دارد برخی از آن ها بر روی آبکش پرچ شده و برخی دیگر پیچ شده اند برای تعویض و تعمیر ماشین لباسشویی در این مواقع حتما با تعمیرکار متخصص در ارتباط باشید.

 

خرابی بلبرینگ دلیل صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی

 

یکی از اصلی ترین قطعات که در لحظه آسیب دیدن تولید سر و صدا میکند بلبرینگ داخل دیگ است. دو عدد بلبرینگ در داخل شفت قرار دارند که به مرور زمان و با نفوذ آب به این بلبرینگ ها باعث تولید صدا می‌شوند به طور کلی اگر متوجه آبریزی از قسمت پشت دیگ لباسشویی خود شده اید باید به سراغ بلبرینگ و کاسه نمد بروید.
اگر به دنبال علت سر و صدای لگن ماشین لباسشویی خود هستید در قدم اول حتما بلبرینگ های دیگ را مورد بررسی قرار دهید با چرخاندن آبکش متوجه خرابی این قطعات می‌شوید اما در چه مواقعی بلبرینگ ها معیوب می‌شوند.

 •  یکی از مهم ترین دلایل استفاده مداوم از دستگاه با حجم بالای لباس است. شما برای شستشوی لباس های خود با حجم زیاد باید طی دو مرحله شستشوی لباس ها را با ماشین لباسشویی انجام دهید تا ظرفیت زیاد لباس به بلبرینگ آسیب وارد نکند.
 •  از ریختن پارچه ها سنگین مانند ملحفه، حوله و… خودداری کنید زیرا این کار به مرور زمان باعث صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی می‌شود.
 •  اگر ماشین لباسشویی شما به صورت صاف و تراز قرار نگرفته باشد عملکرد مناسبی ندارد و در حین کار دچار لرزش و در نهایت باعث آسیب دیدن بلبرینگ و کاسه نمد می‌شود.

 

خراب شدن پولی از علل صدای بلند لگن لباسشویی

 

یکی از مهم ترین قطعات که باعث صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی می‌شود آسیب دیدن پولی و یا فولی ماشین لباسشویی است. این قطعه جنسی مقاوم دارد و به راحتی خراب نمی‌شود اما اگر به هر دلیلی این قطعه آسیب دیده باشد میتوان گفت یکی از اصلی ترین علت سر و صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی پولی آسیب دیده است.
اما محل قرار گیری فولی در پشت دیگ یا درام ماشین لباسشویی است این قطعه مانند یک چرخ گرد بزرگ باعث چرخش آبکش در داخل دیگ می‌شود. و همچنین پولی به کمک یک تسمه که متصل به موتور است شروع به چرخش لگن ماشین لباسشویی میکند. پولی شکسته، باعث مختل شدن سیکل شستشو و صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌شود در صورت خرابی این قطعه باید در سریع ترین زمان اقدام به تعویض آن کنید. اگر برای تعویض این قطعه دانش فنی لازم را ندارید بهتر است انجام این کار و برطرف کردن صدای لگن ماشین لباسشویی را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید.

مراحل تعویض پولی

اگر علت صدای لگن ماشین لباسشویی شما شکستگی و یا خرابی پولی است باید مراحل زیر را یک به یک برای تعویض این قطعه انجام دهید.

 • در قدم اول ماشین لباسشویی خود را از برق جدا کنید تا دچار شوک الکتریکی نشوید.
 •  ماشین لباسشویی را از محل خود برای دسترسی بهتر بیرون بیاورید.
 • در قدم بعدی به کمک یک پیچ گوشتی درب پشتی ماشین لباسشویی را باز کنید تا دسترسی بهتری به پولی داشته باشید.
 •  در مرحله بعدی برای تعویض پولی باید تسمه متصل به آن را جدا کنید.
 •  حال شما دسترسی کامل به پولی ماشین لباسشویی دارید.
 • برای تعویض این قطعه باید مهره متصل به آن را باز کنید برای این کار بهتر است یک وسیله مانند پیچ گوشتی در پولی اهرم کنید و سپس اقدام به باز کردن مهره آن کنید.
 •  پس از باز کردن پولی، آسیب دیده باید قطعه جدید را جایگزین آن کنید و پس از این کار حتما تسمه را در محل خود قرار دهید.
 •  دقت داشته باشید که اگر تسمه آسیب دیده است حتما آن را تعویض کنید.

 

خرابی کاسه نمد علت صدا دادن لگن ماشین لباسشویی

 خرابی کاسه نمد علت صدا دادن لگن ماشین لباسشویی

کاسه نمد، در داخل لگن ماشین لباسشویی وظیفه جلوگیری از نفوز آب به خارج دیگ را بر عهده دارد. در حالت عادی این قطعه باید به صورت محکم در جایگاه خود قرار گرفته باشد در غیر این صورت و آسیب دیدن کاسه نمد خم شده و وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد و به مرور زمان باعث تولید صدای لگن ماشین لباسشویی می‌شود.

تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی

تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی است که برای تعویض آن باید از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله کاسه نمد لباسشویی را مطالعه کنید. اگر به دنبال علت صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی هستید حتما کاسه نمد لباسشویی را بررسی کنید.

 • برای تعویض کاسه نمد لباسشویی باید تمامی قطعات اصلی دستگاه را باز کنید.
 •  در قدم اول باید پیچ های درب روی ماشین لباسشویی را باز کنید.
 •  برای دسترسی بهتر باید پنل جلویی و جاپودری را باز کنید.
 • سپس به سراغ لاستیک دور درب رفته و آن را باز کنید.
 • پس از انجام موارد بالا باید کمک فنر های زیر دیگ لباسشویی خود را باز کنید.
 •  اگر تمامی موارد بالا را یک به یک باز کردید باید لگن لباسشویی را از داخل کابین بیرون بیاورید.
 • پس از انجام این موارد تمامی قسمت های دیگ را باز کنید و کاسه نمد لباسشویی را تعویض کنید.
 •  با تعویض قطعه معیوب تمامی قطعات را ببندید و دستگاه را تست کنید.

 

آسیب دیدن کمک فنر ها علت صدای زیاد لگن ماشین لباسشویی

یکی از رایج ترین علت صدای لگن ماشین لباسشویی، معیوب شدن کمک فنر ها می‌باشد. در صورت خرابی این قطعه باعث تولید صدای ماشین لباسشویی و لرزش این دستگاه می‌شود.
این قطعه به دلیل استفاده مداوم ممکن است خاصیت خود را از دست بدهد و شما باید در سریع ترین زمان اقدام به تعویض این قطعه کنید.

جمع بندی

اگر با بررسی موارد بالا مشکل صدای لگن ماشین لباسشویی برطرف نشد باید حتما با یک تعمیرکار در ارتباط باشید تا به صورت تخصصی این فرد تعمیرات لباسشویی را برای شما برطرف کند دقت داشته باشید که در قدم اول باید به دنبال علت سر و صدای لگن ماشین لباسشویی باشید و به درستی عیب یابی دستگاه انجام دهید.

مطالب مرتبط

تعمیر خشک کن لباسشویی

چرا پنل لباسشویی چشمک میزنه؟

ارور یا کد خطا های ماشین لباسشویی ویرپول

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران