با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

5 راهکار جابجایی یخچال در اسباب کشی

جابجایی یخچال

جابجایی یخچال یکی از مهمترین کارهایی است که می تواند بر روی طول عمر و نحوه عملکرد تاثیرگذار باشد، به همین خاطر لازم است برخی نکات در حین انجام این کار رعایت شوند تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود؛ این مسائل به ویژگی های ساختاری و ابعاد یخچال نیز مرتبط هستند و در کل مجموعه ای از عوامل را به وجود می آورند که همگی حائز اهمیت می باشند.تعمیره کادری مجرب و قطعات اصل را در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در تهران فراهم کرده است و ۱۸۰ روز ضمانت را در فاکتور خود قید میکند و شما میتوانید ثبت درخواست کنید از تمامی راه های ارتباطی تماس با واتساپ یا ثبت درخواست تا متخصصین مجرب ما که سال ها تجربه در تعمیر یخچال در تهران دارند در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و در محل شما حاضر میشوند.

 

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

 

تعمیر یخچال فریزر در تهران

 

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند.

چرا نحوه جایجایی یخچال مهم است؟

یخچال ها دارای مواد سیال و گازهای مختلفی هستند و در کل به وسیله این مواد امر سرماسازی را انجام می دهند؛ طبیعی است در حین جابجایی گازها و مایعات به سمت های مختلفی حرکت می کنند و ممکن است به بخش های دیگر یخچال ورود پیدا کنند. در صورتی که مواد یخچال و یا بخش های مختلف آن دچار کمبود و آسیب شوند، تغییرات محسوسی در عملکرد مشاهده می شود و این موضوع می تواند هزینه های زیادی را نیز برای مصرف کنندگان به دنبال داشته باشد.

 

روشن نشدن یخچال پس از جابجایی

در مواقع بسیاری گزارش شده است که یخچال پس از جابجایی روشن نمی شود و امکان استفاده از آن وجود ندارد، این یکی از مشکلات رایجی است که در پی عدم حمل صحیح یخچال ها به وقوع می پیوندد؛ برای جلوگیری از این مشکل توصیه می شود نهایت دقت را در جابجایی یخچال به خرج دهید و نکاتی را که در ادامه بیان می شوند مدنظر داشته باشید، علاوه بر آن توصیه گروه تعمیره بر این است که تا ساعاتی پس از جابجایی، از اتصال یخچال به برق و روشن کردن آن خودداری کنید تا سیالات به حالت قبلی خود بازگردند.

جابجایی یخچال ها

چرا یخچال پس از جابجایی روشن نمی شود؟

در جابجایی ممکن است بخش های مختلف و صدالبته مهم یخچال آسیب ببینند، برای مثال در صورتی که سیم رابط دچار مشکل شود، طبیعی است که برق به یخچال راه پیدا نمی کند و امکان روشن شدن آن وجود ندارد. ممکن است علت روشن نشدن یخچال از خرابی و یا قطع شدن ترموستات باشد، بدین ترتیب کمپرسور نمی تواند به سرماسازی بپردازد و عملا عملکرد یخچال مختل می شود.

 

 

قبل از جابجایی یخچال این نکات را رعایت کنید

  • دو الی سه ساعت قبل از جابجایی یخچال را از برق بکشید
  • محتویات درونی یخچال را خالی کنید تا هم سبک تر شود و هم حین جابجایی قفسه ها و مواد غذایی به هم نریزد
  • سیم برق را به قسمت تعبیه شده در پشت یخچال بچسبانید تا بدین ترتیب جین جابجایی دچار آسیب نشود
  • یخچال را بسته بندی کنید تا بدین ترتیب درب ها و قفسه ها باز نشوند و به هم نریزند
  • در صورت امکان از لایه محافظ و یا کارتن برای جابجایی استفاده کنید تا بدین ترتیب در صورت برخورد با دیوار و سطوح مشکل خاصی به وجود نیاید
  • از عدم وجود برفک در یخچال اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود حتما قبل از جابجایی نسبت به رفع آن اقدام نمایید
  • فریزر را تخلیه و آبگیری کنید؛ در غیر این صورت ممکن است هنگام جابجایی آب حاصل از ذوب شدن یخ خارج شود و دیگر قسمت های یخچال را با آسیب روبرو سازد

حمل یخچال

فوت و فن های جابجایی یخچال

بدون شک ثابت بودن یخچال در ماشین های باری مهمترین نکته ای است که باید مورد توجه و رعایت قرار گیرد؛ شدیدا از قرار دادن یخچال به حالت افقی خودداری نمایید، زیرا بدین شکل قسمت های مختلف یخچال از مدار و بخش های خود خارج می شوند و با آسیب روبرو می گردند. برای حمل وسیله در طبقات و یا مسیرهای پیاده روی، توصیه بر این است که یک چرخ دستی یا وسایلی از این قبیل در اختیار داشته باشید.

در صورتی که شرایطش را دارید، برای جایجایی از افراد بیشتری استفاده نمایید و یا از افراد متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهند؛ همانطور که پیش از این نیز بیان شد، برای حفاظت از یخچال، لازم است چیزی را به عنوان پوشش بر روی آن بیندازید، ممکن است کارتن یخچال در دسترس نباشد، پس تکلیف چیست؟ پیچیدن پتو و پارچه به دور یخچال می تواند محافظت مناسبی را از آن به وجود آورد و مانع از آسیب های فیزیکی به یخچال شود.

 

آیا مدل یخچال در نحوه جابجایی آن تاثیرگذار است؟

بدون شک حمل و نقل مدل های ساید بای ساید و بروز از حساسیت بیشتری برخوردار است و باید بیش از هر زمان دیگری در اسباب کشی مراقب آنها باشید. این موضوع در رابطه با مدل های قدیمی نیز صدق می کند اما حساسیت های آنها به مراتب کمتر است، زیرا بدنه محکم تر و بخش های کمتری دارند و بدین ترتیب احتمال آسیب دیدن آنها نیز کاهش پیدا می کند.

سختی و اهمیت کار زمانی مشخص می شود که قصد جابجایی یخچال در طبقات آپارتمان را داشته باشید؛ نکات موجود در رابطه با این کار به گونه ای نیستند که حتما بتوان آنها را رعایت نمود، پس بهترین کار پیشگیری از آسیب ها است.

جابجا کردن یخچال

چگونه یخچال را در راه پله جابجا کنیم؟

یکی از روش های مناسب و کم خطر برای بالا بردن و یا پایین آوردن یخچال از پله ها، به سمت عقب رفتن و یا به اصطلاح دنده عقب رفتن است؛ بدین شکل حداقل یک نفر در زیر یخچال قرار دارد و با بهره مندی از کنترل بهتر، می تواند به هدایت وسیله بپردازد و مانع برخورد آن با بخش های مختلف شود. هرچه تعداد افراد جابجا کننده بیشتر باشد، کار ساده تر است، البته باید در نظر داشت که اگر این کار را با بیش از سه نفر انجام دهید، حضور نفر چهارم بی فایده خواهد بود، زیرا امکان حرکت آن در راه پله و کمک به جابجایی وجود ندارد.

حتما در پاگردها توقف نمایید، این کار علاوه بر ایجاد فرصتی برای استراحت، پایداری مناسبی را نیز برای یخچال به وجود می آورد و احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد. کارگران مخصوص اسباب کشی به تمامی این موارد واقف هستند و استفاده از آنها می تواند گزینه خوبی برای انجام باشد، این موضوع مخصوصا در رابطه با یخچال های ساید بای ساید صدق می کند.

برای جابجایی یخچال های ساید بای ساید حتما از کارگران ماهر و نیروهای باربری بهره گیرید، این کار تنها به دلیل آسودگی شما نیست، بلکه بدین شکل بیمه باربری نیز شامل حال وسایل شما می شود و در صورتی که آسیبی به یخچال وارد شود، شرکت باربری هزینه های آن را پرداخت خواهد نمود.

اسباب کشی یخچال

نحوه تعمیر یخچال های آسیب دیده

با همه اینها اگر باز هم بعد از جابجایی شاهد آسیب در قسمت های مختلف دستگاه و یا عدم روشن شدن یا عملکرد صحیح آن بودید، حتما نسبت به گزارش خرابی و بهره مندی از خدمات تعمیراتی اقدام نمایید. شرایط به گونه ای است که خود نمی توانید عیب یابی کنید، پس لازم است یک فرد متخصص و آشنا به انواع یخچال ها، امر عیب یابی و سپس تعمیر را انجام دهد.

 

با توجه به آسیب دیدگی یخچال، امکان حمل آن به تعمیرگاه وجود ندارد و حتما باید تکنسین تعمیرکار در محل حاضر شود؛ تعمیره این امکان ویژه را برای عموم مشتریان مقدور ساخته است، بطوری که اشخاص می توانند در وبسایت تعمیره درخواست خود مبتنی بر تمایل به سرویس و تعمیر را با ذکر جزئیات ثبت نمایند. بهترین و ماهرترین تعمیرکاران مرتبط بر اساس شرایط یخچال، آسیب به وجود آمده، زمانبدی حضور و همینطور منطقه جغرافیایی به سرعت در محل حاضر می شوند و مشکل را برطرف می سازند.

 

مقالات مرتبط:

کمپرسور یخچال چیست؟

همه چیز درباره یخساز یخچال ساید بای ساید

علت صدای یخچال

آیا می توان یخچال را در بیرون نگهداری کرد؟

چرا معمولا سطح خارجی یخچال ها را به رنگ سفید می سازند؟

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[1.7 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران