با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

شارژ مجدد گاز یخچال در تهران

مسمومیت گازهای مبرد

می‌دانیم که یخچال ها برای ایجاد سرما و عملکرد صحیح نیاز به گازهای مبرد دارند، اما مصرف کنندگان نگرانی هایی در رابطه با این گازها دارند، به همین خاطر لازم است احتمال مسمومیت و ویژگی هر یک از آنها مورد بررسی قرار گیرد. گازهای بسیار زیادی برای تولید یخچال ها به کار گرفته می شوند، بر همین اساس نمی توان صفات یا ویژگی های خاصی را به همه آنها نسبت داد و باید گازهای مدنظر را تک به تک مورد بررسی قرار داد. اغلب گازهای مبرد را فریون تشکیل می دهد، به همین جهت لازم است آشنایی مناسبی با آن داشته باشیم. شارژ مجدد گار یخچال در تهران را بررسی کرده ایم.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

فریون چیست؟

ترکیبی شیمیایی از گازها است که خاصیت سرماسازی دارد و به همین جهت در انواع وسایل سرمایشی نظیر یخچال های خانگی و صنعتی، یخچال های حمل مواد غذایی، کولرها و… مورد استفاده قرار می گیرد. این گاز بی بو و بی رنگ بوده و امکان تشخیص آن در محیط کاری بسیار دشوار است. نام علمی یا شیمیایی گاز فریون، دی‌ کلرودی‌ فلوئورو متان یا به نوعی کلوئورو فلوئورو کربن است که به اختصار CFC نیز گفته می شود. نکته جالب در رابطه با گازهای فریون، دسته بندی آنها است. برای مثال می توان این گازها را در رده بندی های R11، R12، R22، R134 و… تهیه نمود که هر یک مشخصات خاص خود را دارند و از دیگری متمایز هستند.

اغلب برای سرمایش یخچال ها از گاز فریون R12 استفاده می نمایند زیرا خصوصیات بهتر و مزایای بیشتری نسبت به سایر محصولات مشابه دارد و کیفیت یخچال های تولید شده را به مراتب افزایش می دهد.

 

مسمومیت گازهای مبرد یخچال

ویژگی های گاز فریون R12

این نوع گاز ظرفیت گرمایی بالایی دارد و برای سرمایش محیط یخچال ایده آل است، از طرفی هزینه های تهیه و استفاده از آن مقرون به صرفه است و مزایای مالی بسیاری را برای تولید کنندگان و همینطور مصرف کنندگان به دنبال می آورد. شایان ذکر است که گاز فریون R12 سمی نیست و خطری برای مصرف کنندگان ندارد، علاوه بر آن گازی غیرقابل اشتعال است و نگرانی در رابطه با آتش گرفتن آن بی دلیل است.

 

 

مسمویت گازهای مبرد حقیقت دارد؟

همانطور که گفته شد گازهای استفاده شده در صنعت ساخت وسایل سرمایشی بسیار متفاوت هستند، پس طبیعی است که برخی از کالاها با گازهایی غیر از فریون R12 تولید شوند؛ تنها در صورتی امکان مسمومیت وجود دارد که گاز از سیستم سرماسازی و لوله های انتقال دهنده نشت پیدا کند و مصرف کننده آن را استنشاق نماید.

 

 

گاز یخچال چیست؟

آیا گاز داخل یخچال وجود دارد؟

بسیاری از مصرف کنندگان گمان می کنند گاز یخچال در محیط درونی و در ارتباط با مواد غذایی است، اما چنین نیست، بلکه گاز در سیستم سرماسازی و لوله های انتقال دهنده وجود دارد و به محیط داخل یخچال وارد نمی شود. در نتیجه می توان دریافت که مواد غذایی داخل یخچال سالم هستند و به هیچ وجه با گاز آلوده نمی شوند، علاوه بر آن مصرف کننده نباید حین باز کردن درب در رابطه با مسموم شدن نگران باشد.

 

 

مسمومیت چه زمانی رخ می دهد؟

مسمومیت زمانی محتمل است که آسیب هایی در یخچال شما به وجود آمده باشد و در پی آن گاز موجود تخلیه شود. خالی شدن گاز یکی از رایج ترین مشکلاتی است که هر از چندگاهی برای یخچال ها اتفاق می افتد و سریعا باید رفع شود. برای آگاهی بیشتر نسبت به این موضوع و جلوگیری کردن از خالی شدن گاز یخچال، پیشنهاد می شود مطلب زیر را مطالعه نمایید.

 

علائم مسمومیت گاز یخچال

مسمومیت گازهای مبرد چه علائمی دارد؟

به مانند هر نوع مسمومیت دیگری، در این مورد نیز سردرد و سرگیجه جزو اولین و مهمترین علائم هستند، البته زمانی می توانید به مسمومیت با گاز یخچال شک کنید که در ارتباط مستقیم با این وسیله قرار داشته باشید و احتمال دهید گاز اطراف آن را استنشاق کرده اید، زیرا این نوع گاز توان پرداکندگی در محیط خانه را ندارد و نگرانی در رابطه با پخش شدن آن در خانه بی مورد است.

 

 

از دیگر علائم می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • حالت تهوع
  • عدم هوشیاری
  • سوزش گلو
  • سوزش چشم و گوش
  • احساس سوزش و خارش بر روی پوست
  • سرفه شدید
  • سرمازدگی و لرز اندام

 

 

آیا مسمویت با گازهای مبرد یخچال خطرناک است؟

به طبع هرگونه مسمومیت مخاطراتی دارد، این یعنی مسموم شدن با گاز مبرد یخچال نیز می تواند آسیب زننده باشد و حتی در موارد شدید منجر به مرگ شود. در صورتی که فردی بیش از حد و برای مدت زمان طولانی در معرض گازها باشد و بطور عمقی آنها را استشمام کند، احتمال ایجاد مایعات در شش ها، آسیب به بافت های تنفسی، کاهش هوشیاری، نامنظم شدن ضربان قلب و حتی تشنج وجود دارد.

 

 

چگونه از مسمومیت جلوگیری کنیم؟

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، فریون و دیگر گازهای مبرد بی بو و بی رنگ هستند و تشخیص آنها کاری بسیار دشوار است، علاوه بر آن تشخیص مسمومیت بر اثر گازها نیز ساده نیست و به بررسی و معاینات پزشکی نیاز دارد؛ پس باید نسبت به پیشگیری از این موضوع اقدام نماییم و مانع تخلیه گاز یخچال و آسیب دیدگی بخش های مختلف آن شویم. در ادامه نکاتی بیان شده اند که در کاهش احتمال مسمومیت تاثیرگذار هستند.برای تعمیر یخچال در تهران میتوانید با یکی از راه های ارتباطی با کارشناسان خبره ما مشاوره بگیرید تعمیره مفتخره که در تعمیر لوازم خانگی در تهران کنار شما همشهریان تهرانی باشد.

 

 

به سنسورهای هشدار دهنده توجه داشته باشید

در اغلب یخچال های پیشرفته سنسور و سیستم های کنترلی طراحی شده اند که اطلاعاتی را در رابطه با عملکرد کمپرسور و گاز یخچال به مصرف کننده می دهند؛ توجه به این نکات باعث می شود خالی شدن گاز یخچال و یا عملکرد غیرطبیعی یخچال خود را زودتر تشخیص دهید و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

بازدید دوره ای یخچال

بازدیدهای دوره ای داشته باشید

توصیه می شود یخچال های خود را هر از چندگاهی بررسی کنید تا از صحت عملکرد و ساختار آنها مطمئن شوید؛ این کار هزینه های کمی را به همراه دارد و می تواند از پرداخت هزینه های بیشتر حین خرابی جلوگیری کند. برای این کار می توانید درخواست خود را در وبسایت تعمیره به ثبت برسانید. برای ثبت درخواست تعمیر، عیب یابی و یا بازیدهای دوره ای از تعمیر یخچال  یا  تعمیر لوازم خانگی در تهران کلیک کنید کارشناسان تعمیره در کنار شما هستند.

 

 

در صورت تخلیه گاز، شارژ آن را در سریع ترین زمان انجام دهید

گفته شد که برخی اوقات گاز یخچال به دلایل مختلفی تخلیه می شود، پس لازم است شارژ مجدد آن به سرعت انجام پذیرد. علاوه بر این کار لازم است محل تخلیه و عیب موجود در یخچال نیز شناسایی و رفع شود تا مجددا منجر به آسیب های دیگر نشود.

 

 

تخلیه گاز یخچال

درمان مسمومیت با گازیخچال فریون

در صورت بروز علائم مسمومیت با گاز فریون  یخچال فورا با فوریت های پزشکی که به صورت 24 ساعته از طریق تلفن در رابطه با شرایط اضطراری مسمومیت پاسخگو هستند تماس بگیرید. در صورت امکان حین انتظار برای آمبولانس شخص مسموم را جهت تنفس هوای تازه به یک محیط باز یا فضای آزاد ببرید. پس از انتقال بیمار به بیمارستان، پزشک ضربان قلب، تنفس و فشار خون بیمار را بررسی می کند. سپس درمان مستقیم بیمار در صورت دچار شدن به صدمه داخلی یا خارجی اعمال خواهد شد.

 

 

درمان های فوری که پزشک ممکن است اعمال کند عبارت اند از:

  • تجویز دارو برای بهبود علائم یا صدمات داخلی
  • نصب لوله تنفسی و استنشاق اکسیژن
  • درمان سوختگی های پوست
  • شستشوی معده در صورت بلعیدن مایع

 

تعمیر یخچال فریزر در تهران

شارژ گاز یخچال را به متخصص بسپارید

انتخاب نوع گاز مناسب یخچال شما و همینطور شارژ کردن آن کاری تخصصی است و نیاز به دانش فنی و تجربه بالایی دارد، پس خود نباید نسبت به انجام این کار اقدام نمایید.

 

 

تهیه گاز یخچال از مراکز معتبر

کیفیت و سلامت گاز علاوه بر تاثیر روی عملکرد یخچال، بر سلامت مصرف کنندگان نیز تاثیرگذار است، پس باید آن را از مراکز معتبر تهیه نمایید؛ البته جای نگرانی نیست، زیرا در صورتی که عیب یابی و شارژ گاز را به تعمیره بسپارید، بهترین و مناسب ترین نوع گاز متناسب با وسایل شما تهیه و به کار گرفته می شوند. تعمیره علاوه بر آن، امر عیب یابی را نیز برای شما انجام می دهد تا در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه نسبت به انجام آن نیز اقدام نمایید.

 

مطالب مرتبط

تعمیر یخچال و فریزر در شمال تهران 

گاز یخچال| چه زمانی متوجه خالی شدن گاز می شویم؟

قدیمی ترین یخچال سای بای ساید

گذاشتن  وسایل سنگین روی یخچال

مزایا، معایب و تفاوت یخچال دوقلو با ساید بای ساید چیست؟

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران