با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

ارور های ماشین لباسشویی ال جی LG

ارور های ماشین لباسشویی ال جی LG

یکی از بهترین قابلیت ها ماشین لباسشویی ال جی نمایش کد های خطا می باشد که به این صورت مصرف کننده راحت تر می تواند به مشکل ماشین لباسشویی ال جی خود پی ببرد در ماشین لباسشویی های قدیمی که مغز فرماندهی آن ها یک تایمر که به وسیله چرخ دنده فعالیت خود را انجام می داد وجود داشت در زمان آسیب دیدن قطعات آن عیب یابی و بر طرف کردن مشکل نیاز به آزمون و خطا داشت اما با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ماشین لباسشویی باعث شد که برای نحوه نمایش خطا از چراغ های LED استفاده کنند.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر لباسشویی الجی درتهران

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

یعنی زمانی که ماشین لباسشویی به مشکل میخورد این چراغ ها روشن می شدند تا صنعت ماشین لباسشویی به حدی رسید که در پنل کنترل کننده آن ها از صفحه نمایشگر استفاده می شود با این کار هر یک از قطعات ماشین لباسشویی آسیب ببیند یک کد خطا بر روی صفحه نمایشگر دیده می شود که برای پیدا کردن این کد باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کرد و به راحتی مشکل دستگاه را متوجه می شوید حال برای راحت پیدا کردن کد های خطا ما تمامی آن ها را در این مطلب جمع‌آوری کرده ایم و برای هر یک راه های تعمیر آن را توضیح داده ایم پس برای آگاهی بیشتر نسبت به کد های خطای ماشین لباسشویی ال جی این مطلب را مطالعه کنید.

 

علت روشن شدن تمام چراغ های ماشین لباسشویی ال جی

در لباسشویی های قدیمی برند ال جی که نمایشگری در آن ها یافت نمی شد ارور ها به صورت چراغ چشمک زن نمایش داده می شدند که هر کدام از آن ها نشان دهنده بروز یک مشکل برای ماشین لباسشویی است که در ادامه مطلب به آن ها می پردازیم.

مهم ترین این ارور ها به شکل زیر می باشد

ارور ماشین لباسشویی ال جی

اگر این چراغ ها بر روی ماشین لباسشویی شما روشن شدند به معنای عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می باشد که در این مواقع باید به سراغ پمپ تخلیه و یا برد اصلی ماشین لباسشویی خود بروید در این مواقع بهتر است برای برطرف کردن ارور ماشین لباسشویی ال جی از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

اگر این چراغ ها بر روی پنل ماشین لباسشویی ال جی روشن شده است برای برطرف کردن آن باید به سراغ شیر ورودی آب بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید اگر با بررسی آن متوجه مشکلی نشده اید حتما باید شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی خود را تست کنید نشان دادن این چراغ ها به معنای عدم آبگیری ماشین لباسشویی شما می باشدپس بهتر است در سریع ترین زمان آن را برطرف کنید تا ارور لباسشویی ال جی باعث روشن شدن چراغ ها نشود.

این گونه ارور های لباسشویی ال جی بسیار زیاد می باشند که بهتر است برای برطرف کردن آن ها با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی در تماس باشید گاهی اوقات تعمیر آن کاری بسیار اسان می باشد که شما با راهنمایی تکنسین می توانید آن را برطرف کنید در غیر این صورت میتوانید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در مجموعه تعمیره در تماس باشید تا تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به منزل شما اعزام شوند همچنین ما تمامی ارور ها ماشین لباسشویی ال جی را به همراه ضمانت 6 الی 12 ماهه برای شما برطرف می کنیم.

1.کد خطای OE

این ارور نشان دهنده مشکل در قسمت تخلیه آب ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل :

 • در مرحله اول شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشد.
 •  در مرحله دوم فیلتر ماشین لباسشویی که در قسمت پایینی کابین در یک قاب قرار دارد بیرون بیاورید و اگر وسیله ای در آن گیر کرده است آن را تمیز کنید تا مشکل ماشین لباسشویی شما برطرف گردد.
 • در مرحله بعد به سراغ پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بروید آن را با برق مستقیم تست کنید اگر آسیب دیده بود آن را تعویض کنید.
 • اگر تمامی مطالب بالا را بررسی کردید و مشکل ماشین لباسشویی شما برطرف نشد به سراغ برد دستگاه بروید و آن را بررسی کنید.

 

 

 

2. کد خطای IE

این ارور مربوط به مشکل آب رسانی در ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل:

 • در مرحله اول شیر آب ورودی وفشار آب را مورد بررسی قرار دهید
 •  شلنگ ورودی آب را چک کنید تا در فشار و گره خوردگی نباشد این امر باعث جلوگیری از ورود آب به داخل ماشین لباسشویی می شود.
 •  شلنگ های ورودی را باز کرده و فیلتر داخل آن را بررسی کنید تا جرم نگرفته باشد.
 •  سیم های متصل به شیر برقی را از آن جدا کنید و به صورت مستقیم و به کمک سیم تست آن را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر تمامی موارد را بررسی کردید و همه ی آن ها سالم بودند مشکل از برد دستگاه می باشد.

 

 

3.کد خطای CL

این کد نشان دهنده فعال بودن قفل کودک می باشد.

راه حل:

 • برای غیر فعال کردن قفل کودک از روی دیسپلی ماشین لباسشویی آن را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا غیر فعال شود.

 

 

4.کد خطای LE

این کد نشان دهنده مشکل در قسمت موتور ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل:

 •  برای برطرف کردن این مشکل سیم های رابط موتور را بررسی کنید تا قطعی نداشته باشند.
 • سیم پیچ ها و سنسور موتور را با اهم متر بررسی کنید.
 •  اگر تمامی موارد بالا سالم بودند به سراغ برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بروید.

 

 

5.کدخطای UE

این ارور نشان دهنده عدم تعادل در ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل:

 •  کم بودن لباس در فرایند شستشو باعث پیچیده شدن آن ها به هم می شود و همین امر در ماشین لباسشویی باعث ایجاد عدم تعادل می شود.
 •  تراز نبودن ماشین لباسشویی اگر ماشین لباسشویی شما در مکانی صاف و تراز قرار نداشته باشد این ارور نمایش داده می شود.
 •  اگر موارد بالا را مورد برسسی قرار دادید و مشکلی در آن ها نبود به سراغ رتور، استاتور، تاخو و یا برد ماشین لباسشویی بروید.

 

 

6.کد خطای DE

این ارور نشان دهنده بسته نشدن درب یا عدم شناسایی برد نسبت به بسته شدن درب می باشد.

راه حل:

 • در اولین مرحله لباسشویی را از برق بکشید درب آن را یک بار باز و بسته کنید و سپس دوباره به آن برنامه شستشو بدهید و استارت کنید.
 •  اگر با روش بالا این مشکل درست نشد به سراغ میکرو سوییچ بروید لاستیک دور درب را باز کنید و میکرو سوییچ را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر میکرو سوییچ سالم بود و مشکلی نداشت زبانه درب را مورد بررسی قرار دهید اگر زبانه درب خراب باشد مانع قفل شدن میکرو سوییچ و درب می شود همچنین برای برطرف کردن این مشکل لولای درب را مورد بررسی قرار دهید.
 •  با تست کردن تمامی موارد بالا و سالم بودن آن ها حتما برد الکترونیکی دستگاه را بررسی کنید.

 

7.کد خطای CE

این ارور نشان دهنده اتصال کوتاه در موتور می باشد.

راه حل:

این ارور احتمال نشان دهنده یک کد خطای عمومی می باشد برای برطرف کردن آن اول از همه دستگاه را از برق بکشید و دوباره متصل کنید شاید این ارور برطرف شود اما اگر برطرف نشد حتما برد دستگاه را بررسی کنید برای تعمیر برد ماشن لباسشویی ال جی حتما از تعمیر کا ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

 

 

8.کد خطای SUD

اگر برای شستشوی بیش از حد ممکن داخل ماشین لباسشویی مواد شوینده ریخته شود این ارور نمایش داده می شود در بعضی از موارد خود ماشین لباسشویی تایم شستشو را بیشتر می کند و یا متوقف می شود.

 

 

9.کد خطای CD

این ارور نشان دهنده تمام شدن مرحله خشک کن ماشین لباسشویی ال جی می باشد زمانی که این ارور را مشاهده کردید لباس ها را از داخل آن خارج کرده و ماشین لباسشویی را خاموش کنید.

 

 

10.کدخطای EE

این ارور نشان دهنده آسیب دیدن برد الکترونیکی دستگاه می باشد حتما برای تعمیر این مشکل از یک تعمیر کار و تکنسیت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

11.کد خطای FE

این مشکل نشان دهنده آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی می باشد یعنی ماشین لباسشویی بیش از حد ممکن آبگیری میکند.

راه حل:

 •  در مرحله اول شیر برقی ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید تا احتمال نشتی نداشته باشد.
 •  یکی از موارد مهم در آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی هیدرواستات می باشد این وسیله مقدار آب را بررسی کرده و آن را قطع میکند این قطعه را مورد بررسی قرار دهید و اگر آسیب دیده بود آن را تعمیر کنید اگر با بررسی آن متوجه سالم بودن هیدرواستات شدید به سراغ برد ماشین لباسشویی بروید و آن را تعمیر کنید.

 

 

12.کد خطای PE

این ارور نشان دهنده آسیب دیدن سنسور تشخیص سطح آب می باشد.

راه حل:

 • برای برطرف کردن این مشکل شری برقی را مورد بررسی قرار دهید.
 •  در مرحله بعد به سراغ هیدرو استات و اتصالات و سیم های مربوط به آن بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید
 • در آخرین مرحله برد دستگاه را تست کنید تا آسیب ندیده باشد.

 

 

13.کد خطای TE

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

این ارور نشان دهنده ایجاد مشکل در قسمت هیتر یا المنت می باشد.

راه حل:

 •  در مرحله اول المنت را مورد بررسی قرار دهید این قطعه را با اهم متر تست کنید اگر آسیب دیده بود آن را تعویض کنید.
 • در مرحله بعد به سراغ سنسور و یا ترمیستور المنت بروید و آت را تست کنید.
 •  اگر تمامی موارد بالا سالم بودند اتصالاتمربوط به المنت را بررسی کنید و در مرحله آخر به سراغ برد دستگاه بروید.

 

 

14.کدخطای AE

این ارور نشان دهنده آبریزی دستگاه می باشد.

راه حل:

برای برطرف کردن این مشکل چون بیشتر قسمت های ماشین لباسشویی در ارتباط با آب هستند عیب یابی آن بسیار سخت می باشد شما باید قسمت هایی مانند پوسته دیگ کاسه نمد ماشین لباسشویی و یا شلنگ متصل بین محفظه پودر و دیگ و… را بررسی کنید.

 

 

15.کد خطای PF

این ارور نشان دهنده نوسان برق در ماشین لباسشویی می باشد برای برطرف کردن این مشکل ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و دوباره ان را به برق متصل کنید تا مشکل برطرف شود اگر این ارور برطرف نشد نوسان برق باعث آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شده است.

 

16.ارور های ماشین لباسشویی ال جی کد خطا E1 

این ارور زمانی نمایش داده می شود که سنسور نشتی آب در کف ماشین لباسشویی فعال شود که برای برطرف کردن این مشکل باید تمامی اتصالات و همچنین دیگ ماشین لباسشویی ال جی مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

17.ارور های لباسشویی ال جی کد خطا HE

زمانی این ارور نمایش داده می شود که در قسمت هیتر یک مشکل به وجود آمده باشد که برای برطرف کردن ان باید هیتر، سیم کشی آن و همچنین ترمیستور مورد بررسی قرار بگیرد در زمان مشاهده این کد خطا میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

 

 

18.ارور های لباسشویی ال جی کد خطا SE

این ارور زمانی نمایش داده می شود که موتور شستشو و یا سنسور آن به مشکل خورده باشند که برای برطرف کردن این کد خطا باید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید.

 

 

19.ارور های  لباسشویی ال جی کد خطا NE

این ارور نشان دهنده مشکل در قسمت وای فا ماشین لباسشویی می باشد که برای برطرف کردن آن باید برد آن و سیم کشی را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

20.ارور ها ی لباسشویی ال جی کد خطا DL

این ارور مربوط به قفل درب می باشد که برای برطرف کردن آن اول از همه باید توجه کنید که لباس بین درب و قفل گیر نکرده8 باشد در غیر این صورت باید قفل درب را مورد بررسی قرار دهید.

 

21.ارور ها ی ماشین لباسشویی ال جی کد خطا DR

زمانی که ماشین لباسشویی تایم زیادی بر روی حالت مکث و یا (PAUSE) باشد ماشین لباسشویی ال جی پس از گذت زمانی به صورت خودکار آب را از داخل ماشین لباسشویی تخلیه کرده و در همین حین این ارور را نمایش می دهد و نکته قابل توجه این است که نمایش این ارور کاملا طبیعی مباشد و نگران نباشید.

 

 

 

 

نکات مهم در ارتباط با ارور های ماشین لباسشویی ال جی

برای برطرف کردن ارور های ماشین لباسشویی در اکثر موارد اول از همه دستگاه را ریست میکنند تا این مشکل برطرف شود اما این ارور نشان دهنده یک نقص در قطعات ماشین لباسشویی می باشد پس برای تعمیر آن نیاز به یک فرد متخصص می باشد ما در مجموعه تعمیره تکنسین هایی با دانش بالا برا تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به محل سکونت شما اعزام می کنیم و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما را به مدت 6 الی 12 ماه ضمانت میکنیم پس برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی با ما در تماس باشید.

 

مطالب مرتبط:

خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار

کاسه نمد لباسشویی

علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.7 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران