با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

نحوه تست ترموستات یخچال

نحوه ی تست ترموستات یخچال تعمیره

نحوه تست ترموستات یخچال

ترموستات در یخچال فریزر وظیفه تنظیم دمای یخچال را دارد یعنی اگر حس کند که دمای یخچال بالا رفته است و یخچال در حال گرم شدن باشد دستور به کار کمپرسور را تا زمانی که به دمای متعادل و مد نظر ترموستات برسد می دهد زمانی که شما حس میکنید کمپرسور یخچال کار نمیکند یکی از اصلی ترین ایرادات آسیب دیدن ترموستات می باشد که ما در اینجا به شما نحوه تست ترموستات را آموزش می دهیم پس برای تست ترموستات در یخچال خود با ما همراه باشید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران  را به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

 

راه های تست ترموستات یخچال

نحوه تست ترموستات یخچال

اول از همه زمانی که متوجه می شویم که دمای یخچال گرم و سرد می شود و یا یخچال بیش از حد سرد می شود و مواد غذایی داخل آن یخ می زند در این موارد که خاموش شدن و گرم شدن یخچال هم جزوی از آن ها می باشد باید به سراغ کمپرسور یخچال برویم و برق ورودی آن را با یک فاز متر چک کنیم و بعد از آن کمپرسور را با سیم تست به طور مستقیم به برق بزنیم با کار کردن کمپرسور متوجه خرابی ترموستات می شویم و به سراغ آن می رویم ترموستات را در درجه آخر می گزاریم اگر کمپرسور شروع به کار نکرد سیم های ترموستات را جدا میکنیم و به طور مستقیم به هم وصل میکنیم با کار کردن کمپرسور متوجه میشویم که ترموستات خراب می باشد.

 

تعمیر یخچال در تهران

چگونه با اهم متر ترموستات یخچال را تست کنیم

ترموستات اغلب داخل یخچال و کنار لامپ روشنایی و داخل یک پنل می باشد در بعضی از یخچال ها در کنار کمپرسور می باشد درجه پلاستیکی آن را به کمک یک پیچ گوشتی جدا کنید و با باز کردن آن متوجه مهره روی شفت اصلی ترموستات می شوید آن را به کمک انبر دست باز کنید در ترموستات یک لوله برای اندازه گیری دما که در نوک آن جیوه قرار دارد وبه بدنه یخچال متصل می باشد را بیرون بکشید وسیم هایی که به ترموستات متصل می باشد را جدا کنید اهم متر را در حالت بیزر قرار دهید و دوسر ترموستات که سیم به آن ها وصل بود را به اهم متر بزنید با چرخاندن درجه ترموستات باید اهم متر بوق بزند که در این حالت ترموستات یخچال سالم میباشد که در این صورت ترموستات را به همان نحوی که باز کرده اید دوباره متصل کنید.

 

 

تست خرابی ترموستات یخچال

یخچال وسیله ای برای سرما سازی و نگهداری تازه مواد غذایی می باشد که به کمک یک کمپرسور و گاز مبرد درون لوله ها آن عمل سرما سازی را به وسیله تبخیر و تقطیر انجام می دهد اما فقط سرما سازی مهم نیس اگر این سیکل سرما سازی به طور مداوم انجام شود باعث یخ زدگی مواد غذایی می شود.

حال برای سرمای متعادل از ترموستات استفاده این قطعه وظیفه سنجش دمای محیط یخچال را بر عهده دارد گاهی اوقات متوجه می شویم که یخچال به طور کل خاموش است و مواد غذایی داخل آن فاسد شده اند و یا یخچال فریزر به صورت یکسره کار میکند توجه داشته باشید که ترموستات در یخچال های قدیمی استفاده می شد حال اگر یخچال شما هم دچار این مشکل شده است برای تست سالم بودن آن باید یخچال را از برق جدا کنید.

برای پیدا کردن محل قرارگیری ترموستات بهتر است داخل یخچال و یا فریزر که عقربه دما بر روی ان قرار دارد را مورد بررسی قرار بدهید ترموستات به وسیله یک مهره متصل شده است سیم های متصل به آن را جدا کرده و به کمک مولتی متر آن را تست کنید عقربه مولتی متر را بر روی بیزر قرار داده و پایه های ترموستات را به ان متصل کنید.

سپس با چرخاندن عقربه ترموستات باید صدای بیزر را بشنوید در غیر این صورت ترموستات شما آسیب دیده است گاهی در هنگام جا به جایی یخچال متوجه جدا شدن سیم اصلی برق از آن می شوید دقت داشته باشید که اگر این سیم را درست متصل نکنید یخچال فریزر به صورت یکسره کار میکند برای سیم کشی ان دقت داشته باشید که یک پایه کمپرسور به صورت مستقیم سیم برق به آن متصل می شود و رشته دوم سیم حتما باید از ترموستات به کمپرسور متصل شود تا با تنظیم ترموستات یخچال خاموش و روشن شود.

 

 

سیم کشی ترموستات یخچال چگونه می باشد؟

نحوه تست ترموستات یخچال

سیم کشی ترموستات یخچال به این گونه می باشد که سیم های برق ورودی دستگاه یک سیم را به موتور یا کمپرسور متصل میکنند و سیم دیگر را به یک سر ترموستات وصل میکنند و خروجی سر دیگر ترموستات به کمپرسور متصل می شود تا بدون دستور ترموستات کمپرسور یا موتور شروع به کار نکند.

 

 

تنظیم ترموستات یخچال چگونه می باشد

ترموستات یخچال و اعداد و درجه های روی آن متفاوت می باشد یعنی هر چه به درجه 1و 2 نزدیک تر باشد دمای داخل رو به گرما می رود پس این دما را شما می توانید برای فصولی مانند زمستان و فصل های سرد استفاده کنید.
و اما درجه 3و4 روی ترموستات نشانگر هوا و دمای خنک داخل یخچال می باشد پس این درجه را می توانید برای فصول گرم مانند تابستان استفاده کنید.
توجه داشته باشید که ترموستات یک وسیله ی مکانیکی برای تنظیم دما می باشد ینی اگر شما درجه آن را روی عدد 3 قرار دهید این قطعه به کمپرسور یخچال دستور شروع کار را میدهد و تا زمانی که یخچال شما به این دما که در این درجه تنظیم شده است نرسد به کمپرسور یخچال دستور قطع شدن را نمیدهد.

 

 

 تنظیم ترموستات یخچال

تعمیر یخچال الجی در تهران

در یخچال های جدید از سنسور و برد برای تنظیم دما استفاده می شود اما در یخچال های قدیمی این تنظیم دما چگونه انجام می شد؟

در یخچال های قدیمی از قطعه ای به نام ترموستات استفاده می شد که این قطعه در داخل یخچال نصب می شود و به کمک اهرمی که برروی آن می باشد دما تنظیم می شود زمانی که دمای یخچال مناسب باشد این قطعه برق کمپرسور را خاموش کرده و کمپرسور از مدار خارج می شود، هر چه عدد بر روی ترموستات بیشتر باشد زمان کار کرد یخچال بیشتر است و در نتیجه سرمای بیشتری به شما می دهد.

 

پیشنهاد ما برای تنظیم این قطعه روی اعداد 2 الی 3 می باشد هر چه عدد بر روی ترموستات بیشتر باشد زمان کار کرد یخچال بیشتر است و در نتیجه سرمای بیشتری به شما می دهد پیشنهاد ما برای تنظیم این قطعه روی اعداد 2 الی 3 می باشد اما در یخچال هایی که وظیفه تنظیم دمای آن ها بر عهده برد و سنسور می باشد برعکس ترموستات است یعنی اعداد هر چه به عدد صفر نزدیک تر باشد کار کرد یخچال بالا رفته و سرمای آن بیشتر است.

مانند یخچال های ساید بای ساید توصیه ما برای تنظیم دمای ان ها در یخچال بین 5 الی 7 و در فریزر بین 18 تا 20 درجه سانتی گراد می باشد.

گاهی اوقات متوجه کار کرد بیش از حد یخچال می شوید و یا حتی متوجه می شوید که یخچال شما از کار افتاده است در این موارد باید به سراغ ترموستات آن بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید در تمامی یخچال ها هم قدیمی و هم جدید قطعاتی که وظیفه تنظیم دما را برعهده دارند عملکرد آن ها بسیار مهم می باشد و در تمامی مراحل تعمیر این قطعات باید بررسی شوند. برای آگاهی بیشتر در رابطه با ترموستات یخچال این مطلب را کامل مطالعه کنید.

 

جمع بندی

شاید در یخچال یکی از کوچک‌ترین قطعه ها باشد اما نبود این قطعه و آسیب دیدن آن باعث خلل و خرابی مواد غذایی داخل یخچال میشود و تعویض آن باید توسط فرد متخصص یا تعمیر کار یخچال انجام شود ما این قطعه را در مجموعه تعمیره برای شما تعویض میکنیم و کارکرد آن را 180 روز ضمانت میکنیم. ما کارشناسان و متخصصی زیادی را در مجموعه تعمیره را گردآوردی کرده ایم.

شما همراهان میتوانید دیدگاه و سؤال و خود را پایین همین مقاله بنویسید تا کارشناسان ما برای پاسخ شما بدهند. تکنسین های ما 24 ساعته به صورت شبانه‌روزی و 24 ساعته در مناطق 22 گانه تهران و حومه در کنار شماست. تعویض و تعمیر قطعات ما دارای 6 ماه گارانتی و ضمانت میباشد که در فاکتور شما ثبت میکنیم. مجموعه تعمیره کادری مجرب و تکنسین های با تجربه را در اختیار دارد  شما میتوانید از شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

مزیت اصلی تعمیر یخچال در منزل جدا از اینکه هزینه حمل و نقل جابه جایی را به همراه دارد حمل یخچال اگر اصولی و صحیح نباشد ممکن است باعث ایجاد آسیب جدی تر به دستگاه شود پس تعمیر یخچال در منزل بسیار به صرفه می باشد. خود شما عزیزان شاهد تعمیر هستید و نظارت کامل را دارید تعمیرات ما شامل گارانتی نیز می باشد.نحوه تست ترموستات یخچال را به طور خلاصه آموزش داده ایم هدف مجموعه ما خدمت رسانی بهتر برای شما هست.

مطالب مرتبط:

ارور های یخچال ال جی

آشنایی برای انواع موتور یخچال

همه چیز درباره ی یخ ساز یخچال سایدبای ساید

چرا معمولاسطح خارجی یخچال ها را به رنگ سفید می سازند؟

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.7 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

4 پاسخ

  1. یخچال مارو چند نفر آمده بودن و نتونسته بودن درستش کن ولی تکنسین شما آقای نوری واقعا مجزه کردن هم از ایشون و هم از این شرکت خوب واقعا ممنونم

  2. تکنسین یخچال وفریزشون برای ما امدن و یخچال مارو درست کردن عالی بودن،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران