با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

سنسور کثیفی آب چگونه کار میکند؟

عملکرد سنسور کثیفی آب در ماشین لباسشویی

در لباسشویی های پیشرفته قطعه ای به نام سنسور کثیفی وجود دارد که شاید تا به حال شما اسم این قطعه را نشنیده باشید و یا با عملکرد سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی آشنایی نداشته باشید ما در ادامه این مقاله به عملکرد و مکانیزم سنسور کثیفی آب در ماشین لباسشویی میپردازیم که شما در خرید لباسشویی جدید از  آگاهی بیشتری برخوردار باشید.
اگر سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی شما آسیب دیده است بهتر است برای بررسی این قطعه با تعمیرکاران مجموعه تعمیره در تماس باشید ما برای تعمیرات لباسشویی متخصصین حرفه ایی داریم.

 برای اطلاع از هزینه تعمیر ماشین لباسشویی با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

عملکرد سنسور کثیفی آب در ماشین لباسشویی

سنسور کثیفی لباسشویی چه کاربردی دارد؟

ماشین لباسشویی به کمک چرخش آبکش در داخل دیگ و آب لباس های شما را شستشو می دهد اما قطعات زیادی هستند که باعث شستشوی بهتر در لباسشویی می شوند.
یکی از این قطعات سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی می باشد این قطعه در ماشین لباسشویی های جدید توسط تولید کنندگان قرار گرفته است که این قطعه پیچیدگی زیادی ندارد اما در شستشوی لباس ها بسیار تاثیر گزار می باشد اگر لباس های شما بیش از حد کثیف باشند این سنسور کثیفی آب لباسشویی مرحله آبکشی را تا 3 یار افزایش می دهد که با این کار لباس های شما تمیز تر می شوند.

 

سنسور کثیفی آب چگونه کار میکند؟

با مطالعه مطلب بالایی متوجه شدید که وجود سنسور کثیفی اب ماشین لباسشویی باعث شستشوی تمیز تر لباس ها می شود اما در ادامه این مطلب با عملکرد و مکانیزمسنسور کثیفی لباسشویی آشنا می شویم.
شکل ظاهری این سنسور به صورت به صورت یک برد u شکل می باشد اگر شما به حرف u توجه کنید متوجه دو پایه یا دو سر در این حرف می شود در این سنسور کثیفی آب لباسشویی یکی از این پایه ها وظیفه ارسال اشعه مادون قرز و دیگری وظیفه دریافت اشعه را بر عهده دارد.
حال شما تصور کنید که آب در داخل ماشین لباسشویی کثیف باشد در همین حین اشعه مادون قرمز با تابش کمتری به پایه مقابل خود ارسال می شود که همین امر باعث چرخش آهسته سنسور میگردد.
زمانی که سنسور به آهستگی شروع به چرخش میکند برد اصلی آن را تشخیص داده و مرحله شستشو را تا حدی طولانی میکند که این سنسور آب تمیزی را تشخیص دهد پس از آن مرحله شستشو متوقف شده و ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کردن لباس ها می گردد.

 

اجزای سنسور اصلی کثیفی آب ماشین لباسشویی

سنسور کثیفی آب چگونه کار میکند؟

اجزای سنسور اصلی کثیفی آب به شکل ظاهری بالا می باشند.
این سنسور به شکل یک برد u شکل است که این برد دارای دو پایه می باشد یکی از این پایه ها ارسال کننده اشعه مادون قرمز و دیگر دریافت کننده این اشعه است اگر دقت داشته باشید آب بین دو پایه وارد می شود که اگر لباس ها کثیف باشند و این آب از شفافیت بالایی برخوردار نباشد سنسور اشعه را به خوبی از دو پایه عبور نمیدهد و باعث چرخش آن به صورت آهسته میگردد که این امر توسط برد اصلی تشخیص داده شده و مراحل آبکشی را افزایش می دهد.
دقت داشته باشید که در ماشین لباسشویی به جز سنسور کثیفی آب از سنسور های دیگر استفاده شده است که در ادامه مطلب به آن ها میپردازیم.

 

 

  • سنسور تشخیص دما:

این سنسور وظیفه تشخیص دمای آب در داخل مخزن را بر عهده دارد و دمای آب را نسبت به برنامه تنظیم شده افزایش یا کاهش می دهد.

 

  •  سنسور تشخیص سطح آب:

در مرحله آبگیری این سنسور به میزان تنظیم شده آب مرحله آبگیری را قطع و یا وصل میکند.

 

  •  سنسور نشتی آب:

اگر به هر دلیل ماشین لباسشویی شما دچلار نشتی آب شده باشد این سنسور نشتی را تشخیص داده و ماشین لباسشویی را متوقف میکند.

 

  •  سنسور تشخیص بار:

اگر شما بیش از حد در داخل مخزن لباسشویی خود لباس بریزید این سنسور میزان حجم لباس را بررسی کرده و از کار کردن دستگاه جلوگیری میکند تا شما حجم لباس را کم کنید.

سنسور تاکوژنراتور:

این سنسور وظیفه تشخیص تعداد دور چرخش موتور را بررسی میکند و باعث متعادل شدن چرخش آن میگردد.

جمع بندی

در مطالب بالا با عملکرد سنسور کثیفی ماشین لباسشویی و همچنین اجزای سنسور اصلی کثیفی آب ماشین لباسشویی آشنا شده ایم و نحوه کارکرد آن را شرح داده ایم دقت داشته باشید که اگر این قطعه در داخل ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد بهتر است برای تعمیر لباسشویی خود در این مواقع از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید.

 

مطالب مرتبط

مصرف برق ماشین لباسشویی

توپ ماشین لباسشویی چیست؟

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران