با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعمیر لاستیک ماشین ظرفشویی

تعمیر لاستیک لباسشویی

تعمیر لاستیک ماشین ظرفشویی

با پیشرفت تکنولوژی انجام کار های منزل بسیار آسان تر شده است یکی از این کار ها شستشوی ظروف می باشد دیگر شما میتوانید این کار را توسط ماشین ظرفشویی انجام دهید این دستگاه ظروف شما را هم تمیز و هم براق میکند اما گاهی اوقات مشکلاتی برای این دستگاه به وجود می اید که تعمیر آن کاری بسیار تخصصی می باشد یکی از قطعاتی که برای آب بندی ماشین ظرفشویی به کار رفته است لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی می باشد.

شاید تا به حال به این لاستیک توجه نکرده باشید اما آسیب دیدن آن باعث بروز مشکلات زیادی می شود اگر این لاستیک آسیب دیده باشد شما متوجه آبریزی از جلوی ماشین ظرفشویی می شوید دقت داشته باشید که برای نگه داری از این لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی بهتر است آن را با آب گرم و مواد شوینده تمیز کنید تا عمر این قطعه را افزایش دهید ما در ادامه این مطلب راه های تعمیر لاستیک ماشین ظرفشویی را برای شما شرح می دهیم و به صورت تخصصی مراحل نگه داری آن را آموزش می دهیم حال اگر شما از ماشین ظرفشویی خود استفاده میکنید و در حین کار متوجه آبریزی از دور درب آن شده اید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما این قطعه را برای شما با قطعات فابریک تعویض میکنیم و هنمچنین تمامی خدمات خود را به مدت 6 الی 12 ماه ضمانت میکنیم.

ما در این مجموعه نمایندگی تعمیر ظرفشویی در تهران هستیم و تمامی این خدمات را در مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب انجام می دهیم با استفاده از خدمات مجموعه تعمیره تا 50 % در هزینه های خود صرفه جویی کنید ما در تکنسین های مجربی در زمینه تعمیر لوزام خانگی دوو در تهران داریم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

تعمیرات لاستیک درب لباسشویی

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

وظیفه لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر درب ماشین ظرفشویی خود را باز کنید و با دقت به دور آن توجه داشته باشید متوجه یک لاستیک در دور آن می شوید این لاستیک باعث آب بندی مناسب بین درب و بدنه می شود و با وجود این لاستیک باعث جلوگیری از نفوذ آب به خارج از ماشین ظرفشویی از قسمت درب میگردد اگر لاستیک ماشین ظرفشویی آسیب ندیده باشد و شما متوجه آبریزی شده اید میتوانید مقاله نشتی آب در ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

 

چه مواقعی لاستیک ماشین ظرفشویی آسیب میبیند؟

چه مواقعی لاستیک ماشین ظرفشویی آسیب میبیند؟

این لاستیک ماشین ظرفشویی قطعه ای بسیار حساس می باشد که استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی باعث آسیب دیدن هر قطعه ای در این دستگاه می شود قطعا استفاده نادرست وسهل انگاری در آن باعث آسیب دیدن لاستیک ماشین ظرفشویی می شود گاهی اوقات ممکن است برخی از وسایل تیز مانند چاقو به این لاستیک باعث آسیب دیدن آن شود.
• ممکن است در حین استفاده لاستیک ماشین ظرفشویی از محل خود خارج شود.
• تمیز نکردن این لاستیک ممکن است باعث آسیب دیدن آن شود.
• در برخی از ماشین های ظرفشویی از لاستیک های بی کیفیت استفاده می شود که ممکن است در سریع ترین زمان عمر ا« به پایان برسد.

 

نشانه خرابی لاستیک ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر آب از درب ماشین ظرفشویی نشتی داشته باشد و یا شما از جلوی ماشین ظرفشویی متوجه ابریزی شده اید در قدم اول باید دقت داشته باشید که درب به خوبی در هنگام بسته شدن مهر و موم شده باشد با دقت به قسمت های مختلف درب توجه داشته باشید که لاستیک دور آن دچار پارگی نشده باشد و مواد غذایی بین آن قرار نگرفته باشد اگر لاستیک ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد شما از قسمت پایین و اطراف آن متوجه نشت آب می شوید گاهی اوقات با شل شدن پیچ های اطراف درب باعث بسته نشدن و کیپ نشدن درب می شود و یا حتی با آسیب دیدن میکروسوئیچ درب گاهی اوقات متوجه بسته نشدن درب می شوید.

 

نشانه های خرابی لاستیک دربتعمیر لاستیک درب ماشین ظرفشویی

 

• نشتی آب از جلوی ماشین ظرفشویی
• به دلیل ابریزی از درب برخی از قطعات آسیب میبینند و عمر ظرفشویی کم می شود.
• مهرو موم نشدن درب ماشین ظرفشویی
• به دلیل در گیر نشدن قفل درب ماشین ظرفشویی شروع به کار نمیکند.

 

 

در صورت خراب شدن لاستیک ماشین ظرفشویی چه کار باید انجام دهید؟

زمانی که متوجه خراب شدن لاستیک ماشین ظرفشویی می شوید باید به این نکته توجه داشته باشید که آن را تعویض کنید و این لاستیک ها تعمیر نمی شوند و در هنگام اسیب دیدن باید آن را تعویض کنیددر زمان آسیب دیدن، این لاستیک ماشین ظرفشویی خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد در این مواقع بهتر است برای تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی با مجموعه تعمیره در تماس باشید دقت داشته باشید که تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی کاری بسیار تخصصی می باشد که بهتر است برای انجام این کار از روش های زیر استفاده کنید.

ظرفشویی ها در بیشتر مواقع از دو لاستیک استفاده میکنند برای تعویض دقت داشته باشید که کدام لاستیک اسیب دیده است در قدم اول لاستیک آسیب دیده را از محل خود به ارامی خارج کنید سپس برای تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی لاستیک جدید را جایگزین کنید این لاستیک ها باید در محل خود قرار بگیرند اگر پس از قرار دادن آن ها مقداری از لاستیک باقی مانده است پس از گذاشتن 2 سانتی متر فاصله آن را جدا کنید.
دقت داشته باشید که در مدل های مختلف تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی متفاوت است اگر ماشین ظرفشویی شما دارای دو لاستیک می باشد تعویض قسمت بالایی بسیار آسان تر بوده وبا استفاده از روش بالا شما میتوانید تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی را انجام دهیداما برای تعویض لاستیک پایین ماشین ظرفشویی باید با یک تعمیرکار ماهر در تماس باشید.

 

نحوه تعویض لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی

کی لاستیک درب ماشین ظرفشویی را عوض کنیم

دقت داشته باشید که در ماشین ظرفشویی از دو لاستیک و یا واشر تشکیل شده است واشر بالایی به صورت سه طرفه می باشد و واشر پایینی از یک قسمت تشکیل شده است.
شما برای تعویض لاستیک پایینی ماشین ظرفشویی باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • در قدم اول برای رعایت ایمنی برق دستگاه را قطع کنید.
 •  سپس سبد های داخل ماشین ظرفشویی را خارج کنید.
 •  در مرحله بعد باید درب ماشین ظرفشویی را باز کنید برای انجام این کار باید پنل های بالایی و درب های کناری را باز کنید.
 • با باز کردن درب کناری ماشین ظرفشویی میتوانید درب ماشین ظرفشویی را باز و بسته کنید.
 •  در این مواقع متوجه کش و قرقه های متصل به درب می شوید این قطعات را باید باز کنید که این کار به کمک یک انبر دست انجام می شود.
 •  پس از آن دو پیچ متصل به درب هستند که باید ان ها را باز کنید.
 •  دقت داشته باشید که به دلیل متصل بودن سیم ها به درب نمیتوانید درب را از دستگاه زیاد دور کنید.
 •  در این مواقع شما به راحتی میتوانید لاستیک پایینی ماشین ظرفشویی را تعویض کنید.
 • پس از تعویض لاستیک مراحل را به صورت برعکس انجام دهید و قطعات باز شده را در محل خود ببندید.

شما برای تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی در قسمت بالایی کافیست که این لاستیک را به آرامی از محل خود خارج کنید پس از آن لاستیک جدید را در محل خود قرار دهید دقت داشته باشید که شیار های آن باید در محل درستی قرار بگیرند سپس امتداد لاستیک به اندازه 2 سانتی متر بیرون میماند که آن را باید در کنار لاستیک پایننی قرار دهید.
دقت داشته باشید در هنگام خرید لاستیک حتما به مدل و شماره آن توجه داشته باشید.

نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین ظرفشویی

دقت داشته باشید که لاستیک دور درب هم یکی از قطعات مهم در ماشین ظرفشویی می باشد که شما باید آن را تمیز کنید تا کارایی آن بیشتر شود و از خرابی آن جلوگیری کنید برای انجام این کار می توانید از مراحل زیر استفاده کنید.

 • بهتر است لاستیکماشین ظرفشویی را در ماه حداقل یک بار به کمک آبگرم تمیز کنید برای این کار میتوانید از محلول زیر استفاده کنید.
 • برای این کار میتوانید آب گرم را با مایع شوینده و سرکه ترکیب کنید و به کمک یک اسفنج شروع به تمیز کردن لاستیک ظرفشویی کنید.
 • دقت داشته باشید که بهتر است لایه های داخلی لاستیک ظرفشویی را هم تمیز کنید.
 • پس از گذشت چند دقیقه و باقی ماندن این محلول بر روی لاستیک میتوانید آن را به کمک یک دستمال خشک تمیز کنید.
  با انجام این کار دیگر شما نیاز به تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی ندارید و عمر این قطعه بالا میرود.
  همچنین اگر توجهی به تمیز کردن این لاستیک ها نکنید بعد از مدتی ممکن است که باکتری ها و آلودگی های زیادی در آن به وجود بیاید پس بهتر است برای جلو گیری از به وجود آمدن بیماری برای شما این لاستیک را به صورت مداوم تمیز کنید.
  اگر در داخل ماشین ظرفشویی خود بوی بدی حس میکنید بهتر است شروع به جرم گیری ماشین ظرفشویی کنید با این کار تمامی آلودگی ها و جرم های ماشین ظرفشویی از بین می رود.

مطالب مرتبط

چرا شوینده ظرفشویی وارد ظرفشویی نمیشود؟

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

ارورهای ظرفشویی دوو

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران