با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تنظیم هیدرواستات ماشین لباسشویی

نحوی تنظیم هیدرواستات ماشین لباسشویی

تنظیم هیدرواستات لباسشویی 

ما در مجموعه تعمیره تمامی خدمات تعمیر لباسشویی در تهران  را به صورت تخصصی انجام می دهیم و به دلیل این که بیشتر قطعات در تمامی برند ها مشابه می باشند در سایت تعمیره به نحوه عیب یابی و تست آن ها می پردازیم حال در ادامه این مطلب به تست هیدرواستات در ماشین لباسشویی می پردازیم که اگر شما متوجه شدید که ماشین لباسشویی بیش از حد آبگیری میکند و یا مقدار کمی آبگیری میکند به دلیل آسیب دیدن این قطعه می باشد.

ما در مجموعه تعمیره تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را با استفاده از قطعات اصلی و با کمک تعمیر کاران آموزش دیده انجام می دهیم و این خدمات در تمامی مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب انجام می شود حال برای آگاهی بیشتر و بالا بردن اطلاعات شما نسبت به هیدرواستات ماشین لباسشویی و تست سلامت آن ما اطلاعات این مطلب را برای شما جمع‌آوری کرده ایم تا خود شما تنظیم هیدرو استات ماشین لباسشویی را انجام دهید.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تنظیم هیدروستات لباسشویی در تهران

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

 

 

وظیفه هیدرواستات ماشین لباسشویی

اگر تا به حال به سیکل کاری ماشین لباسشویی توجه کرده باشید متوجه می شوید که پس از چند دقیقه آبگیری شروع به کار کردن و آبگیری قطع می شود و همینطور میزان سطح آب کم و زیاد می شود این فرایند توسط هیدرو استات انجام می شود این قطعه در شروع کار ماشین لباسشویی اجازه آبگیری به شیر برقی را میدهد و پس از رسیدن میزان آب به حد مورد نظر شیر برقی را از مدار خارج کرده  و پس از آن برد پلاتین های موتور را متصل میکند و موتور شستشو وارد مدار می شود.

 •  تنظیم سطح آب
 • قطع و وصل کردن شیر برقی

 

انواع هیدرو استات ماشین لباسشویی

 • هیدرو استات سه فیش
 • هیدرواستات 6 فیش

هیدرو استات ماشین لباسشویی به کمک یک شلنگ هوا به قسمت پایین در محفظه فشار دیگ متصل میگردد که با بالا آمدن سطح آب این فشار هوا زیاد شده و با فشار بر روی دیافراگم هیدرو استات جریان برق را از شیر برقی قطع میکند.

 

محل قرار گیری هیدرو استات

تنظیم هیدوستارت ماشین لباسشویی در تعمیره

با مشاهده هیدرو استات شاید به این فکر فرو بروید که کار برد زیادی نداشته باشد اما اگر این قطعه آسیب دیده باشد باعث مختل شدن کار ماشین لباسشویی است یعنی کار کرد این قطعه بر سلامت قطعات دیگر مانند موتور تاثیر زیادی دارند گاهی اوقات متوجه می شوید که ماشین لباسشویی بیش از حد آبگیری کرده است و یا متوجه می شوید که زیاد آبگیری نمیکند این مشکلات به هیدرو استات بستگی دارد اما برای تست آن با باز کردن درب روی ماشین لباسشویی این قطعه در پشت برد و یا تایمر قرار دارد که برای راحت تر شناسایی کردن آن می توانید شلنگ هوا را دنبال کنید.

 

 

تست هیدرو استات ماشین لباسشویی

 • برای تست هیدرواستات در مرحله اول به کمک مولتی متر باید پایه ی شماره یک و پایه شماره 2 را با بیزر تست کنید اگر صدای بوق را متوجه شدید هیدرواستات سالم است.
 •  در مرحله بعد پایه شماره یک و سه را به مولتی متر متصل کنید و بر روی بیزر بگزارید اگر صدای بوق را متوجه نشدید هیدرو استات سالم است.
 •  اما راحت ترین روش تست با فوت در داخل شلنگ هیدرو استات می باشد اگر داخل آن فوت کنید فشار هوا بر روی دیافراگم تاثیر گزاشته و پلاتین ها متصل می شوند و با شنیدن صدای آن متوجه سالم بودن هیدرو استات می شوید.
 • گاهی اوقات با پاره شدن و آسیب دیدن شلنگ هیدرو استات مانع عملکرد درست آن می شود گاهی اوقات اگر متوجه خرابی این قطعه شدید حتما شلنگ هوای آن را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

تنظیم هیدرو استات ماشین لباسشویی

میزان سطح آب در ماشین لباسشویی توسط هیدرو استات تنظیم می شود که این میزان آب توسط شرکت سازنده تنظیم شده است اما گاهی اوقات این تنظیمات بهم ریخته و ماشین لباسشویی کم و زیاد آب میگیرد که این دلیل بر مختل شدن کار ماشین لباسشویی می باشد و در این مواقع بهتر است که هیدرواستات را تنظیم کنید و اگر این کار را به یک تعمیر کار بسپارید بهتر است.

 

 

اما برای تنظیم هیدرو استات موارد زیر را باید در نظر بگیرید

 •  بر روی هیدرو استات یک پیچ قرار دارد که برای بیشتر شدن فشار آب آن را باید باز کنید تا فشار آب بیشتر شود.
 • اما برای کمک کردن فشار آب بهتر است که پیچ را ببندید تا فشار کم شود.
 •  اگر با انجام این موارد ماشین لباسشویی شما سیکل شستشو را به خوبی انجام نداد بهتر است هیدرو استات را تست کرده و تعویض کنید.

گاهی اوقات متوجه می شوید که پس از آبگیری در ماشین لباسشویی موتور شستشو شروع به کار نمیکند و پس از بررسی موارد مربوط به موتور شستشو هیچ آسیبی در این قسمت ها مشاهده نمیکند گاهی اوقات هیدرو استات قادر به عملکرد در پلاتین های تایمر ندارد و همین امر باعث می شود که تایمر جریان برق را به موتور شستشو نرساند و موتور شروع به کار نمیکند حتما در این موارد از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

 

آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی

گاهی وقت ها متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما بیش از حد ممکن آبگیری کرده است و در این موارد قطعاتی مانند شیر برقی را مورد بررسی قرار میدهید اما مهم ترین قطعه در این مشکل هیدرو استات می باشد در این مواقع باید شلنگ هیدرو استات را بررسی کنید اگر دچار سوراخ و پارگی شده باشد هوا با فشار به دیافراگم هیدرو استات بر خورد نمیکند و همچنان ماشین لباسشویی آبگیری میکند در صورت نیاز این شلنگ را تعویض کنید.

 

 

رایج ترین مشکل در تنظیم نبودن هیدرو استات

تنظیم هیدروستان دسنگاه ماشین لباسشویی

هیدرو استات به نوعی در ماشین لباسشویی سنسوری برای تنظیم سطح آب می باشد و در نبود آن و یا تنظیم نبودن هیدرواستات ماشین لباسشویی وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد گاهی اوقات ماشین لباسشویی شما بیش از حد آب گیری میکند و این آب به بالاترین سطح خود رسیده و درنتیجه سر ریز می شود دقت داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی شما با مشکلاتی مانند آبگیری بیش از حد و یا آبگیری کم تر از سطح تعیین شده باشد در این مواقع احتمال آسیب دیدن هیدرواستات بسیار زیاد می باشد.
اگر هیدرواستات ماشین لباسشویی شما آسیب دیده است یکی از مهم ترین نکات برای بررسی این قطعه شلنگ هیدرو استات می باشد این شلنگ به قسمت پایین دیگ متصل می شود این قسمت فشار را به هیدرواستات رسانده و باعث قطع و وصل شدن پلاتین ها در داخل این قطعه می شود اگر این شلنگ آسیب دیده باشد و یا از محل خود خارج شده باشد هیدرواستات ماشین لباسشویی به درستی عمل نمیکند و در این مواقع مرحله آب گیری در ماشین لباسشویی به درستی انجام نمی شود.
تست و تنظیم هیدرو استات نیاز به تخصص دارد و انجام این کار توسط خود شما باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی می شود.

 

 

جمع‌بندی 

در این مقاله به طور کل وظیفه هیدرو استات و تنظیم آن و مراحل عیب یابی ان گفته شد اما توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر از دانش فنی بالایی برخوردار نیستید از یک تعمیر کار ماشین لباسشویی کمک بگیرید چون تنظیم هیدرو استات ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی می باشد.

کار کرد این قطعه به قطعات دیگر و سیکل شستشوی ماشین لباسشویی بستگی دارد و باعث زیاد و کم شدن فشار آب می شود اگر برای تنظیم هیدرو استات خود به مشکل خورده اید با لاستفاده از شماره های تماس مجموعه تعمیره میتوانید با تکنسین های ما در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم در رابطه با تنظیم هیدرو استات ماشین لباسشویی دریافت کنید.

 

مطالب مرتبط

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

ارور های لباسشویی پاکشوما

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران