با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی در تهران

علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی

در این مطلب ما به علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی میپردازیم تا اگر لباسشویی شما به صورت مکانیکی و یا الکترونیکی کار میکند و در حین کار تایمر آن متوقف شده است با تعمیرات ان آشنا شوید تایمر در ماشین لباسشویی وظیفه راه اندازی و بررسی تمامی قطعات را برعهده دارد و اگر هر کدام از این قطعات آسیب دیده باشند تایمر وارد مرحله بعدی نمی شود و برای برطرف کردن این مشکل باید قطعات مورد نظر را بررسی کنید و پس از آن به تعمیر تایمر بپردازید تایمر ها گاهی اوقات به صورت مکانیکی می باشند.

برخی از مواقع هم الکترونیکی می باشند که تعمیر هر دوی آن کاری بسیار تخصصی می باشد که باید توسط یک تکنسین تعمیر شود برای برطرف کردن علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما به صورت تخصصی این مشکل را برطرف کرده و دستگاه شما را به مدت 6 الی 12 ماه ضمانت میکنیم شما عزیزان میتوانید در تمامی مناطق تهران مانند شرق غرب، شمال و جنوب از خدمات مجموعه تعمیره استفاده کنید. که با بهره گیری از دانش تکنسین های خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر این دستگاه را با تخصصی ترین شرایط به شما ارائه می دهد.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر تایمر ماشین لباسشوییما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

به چه دلیل تایمر ماشین لباسشویی جلو نمیرود؟

برای این که علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی را متوجه شوید باید با روند کاری ماشین لباسشویی خود آشنا شوید و بدانید که هر کدام از قطعات چگونه در ماشین لباسشویی کار میکنند پس از آن میتوانید با بررسی هر یک از قطعات متوجه شوید که علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی چیست اما در ماشین لباسشویی های جدید با نشان دادن کد خطا این کار برای شما اسان تر شده و شما میتوانید مستقیم به سراغ قطعه آسیب دیده بروید.

 • در شروع شما پس از تنظیم برنامه شستشو برای ماشین لباسشویی و استارت ان میکروسوئیچ درب فعال شده و قفل می شود.
 •  پس از قفل درب تایمر جلو رفته و وارد مرحله بعدی می شود مرحله بعدی توسط شیر برقی آغاز شده و آبگیری میکند که اگر این قطعه آسیب دیده باشد تایمر ماشین لباسشویی جلو نمی رود.
 •  پس از آن سنسور و یا هیدرواستات سطح آب را بررسی کرده و شیر برقی را از مدار خارج میکند.
 •  در برخی از ماشین لباسشویی ها پس از این مرحله المنت وارد مدار می شود که توسط یک ترمیستور دمای آن مورد بررسی قرار گرفته و المنت را از مدار خارج میکند و تایمر ماشین لباسشویی جلو می رود.
 •  پس از آن موتور ماشین لباسشویی توسط تایمر وارد مدار شده و شستشو را انجام می دهد .
  تمامی موارد بالا جزو قطعاتی هستند که با آسیب دیدن هر یک از آن ها میتوان گفت که علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی می باشند.

 

 

دلیل ثابت ماندن تایمر لباسشویی الکترونیکی

علت جلو نرفتن ماشین لباسشویی

 •  اگر ماشین لباسشویی شما دارای برد الکترونیکی می باشد و متوجه ثابت ماندن آن شده اید برای برطرف کردن این مشکل میتوانید هم قطعات و هم برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید.
 • ممکن است قطعاتی بر روی برد اصلی مانند خازن و فیوز و… آسیب دیده باشد و همین امر باعث شود که تایمر ماشین لباسشویی شما جلو نرود که برای تعمیر برد اصلی حتما باید از یک تکنسین کمک بگیرید.
 • اما در برخی از موارد ممکن است که آسیب دیدن قطعات علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی شود.
 •  برای مثال اگر ماشین لباسشویی شما اب را گرم نکند و یا آبگیری نکند و همچنین شروع به چرخش نکند احتمال ثابت ماندن تایمر بسیار زیاد می باشد.
 • همچنین ممکن است آسیب دیدن قطعات باعث ثابت ماندن تایمر شود.
 • برای مثال اگر آبگیری در ماشین لباسشویی شما انجام شود اما هیدرو استات وارد مدار نشود.
 • در این مواقع اب بیش از حد ممکن شده و ماشین لباسشویی شروع به تخلیه اب میکند و همچنین تایمر ثابت می ماند.
 • حال فرض کنید که ماشین لباسشویی شروع به ابگیری کرده و هیدرو استات هم عمل تنظیم سطح اب را به درستی انجام می دهد.
 •  اما پس از طی این مراحل اگر المنت وارد مدار نشود تایمر ماشین لباسشویی متوقف و وارد مرحله بعد نمی شود.
 •  پس تمامی قطعات علتی بر ثابت ماندن تایمر می باشند و زمانی که دچار آسیب دیدگی شوند تایمر متوقف می شود.

 

دلیل ثابت ماندن تایمر مکانیکی

در ماشین لباسشویی های قدیمی از یک تایمر مکانیکی استفاده می شد که در برخی از موارد این تایمر هم از کار می افتد اما دلایل از کار افتادن این تایمر چه می باشد؟

 • این تایمر به کمک چرخ دنده فعالیت خود را انجام می دهد در بیشتر مواقع با آسیب دیدن این چرخ دنده ها تایمر ماشین لباسشویی از کار می افتد.
 • اما تایمر های مکانی گاهی با اسیب دیدن قطعات از کار میافتند.
 • برای مثال اگر میکروسوئیچ فعالیت خود را به خوبی انجام ندهد درب قفل نشده و تایمر جلو نمی رود و مراحل شستشو به خوبی انجام نمی شود.
 •  پس اگر ماشین لباسشویی شما عمل تخلیه و یا ابگیری و… را به درستی انجام ندهد این موارد میتواند یکی از علت های جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی باشد.

 

چه دلایلی باعث ثابت ماند تایمر ماشین لباسشویی می شوند؟

تعمیر تایمر در ماشین لباسشویی

در مطالب قبلی گفته شد که دلیل ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی میتواند از آسیب دیدن تایمر الکترونیکی و یا تایمر مکانیکی باشد و یا با آسیب دیدن قطعات تایمر ماشین لباسشویی ثابت می ماند که متداول ترین آن ها در ادامه این مطلب بررسی می شود.

1. تایمر بردی و یا تایمر مکانیکی
2. میکروسوئیچ درب
3. هیدرواستات
4. موتور
5. المنت و سنسور المنت
6. پمپ تخلیه
7. کلید های تنظیم برنامه
8. شیر برقی

 

آسیب دیدن میکروسوئیچ اولین علت کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی

اگر تایمر ماشین لباسشویی شما ثابت باشد و در حین کار متوقف شود یکی از دلایل مهم آن آسیب دیدن میکرو سوئیچ درب می باشد به طور کلی با آسیب دیدن قفل درب که شامل قطعاتی مانند میکروسوئیچ، زبانه، لولا و یا سوپاپ درب می باشد و هر یک از این قطعات آسیب ببیند تایمر ماشین لباسشویی ثابت می ماند.

 •  به طور کلی با تنظیم برنامه شستشو در قدم اول درب ماشین لباسشویی قفل شده و ماشین لباسشویی راه اندازی می شود.
 • اگر درب ماشین لباسشویی قفل نشود تایمر ثابت مانده و جلو نمی رود.
 •  برای بررسی این مورد میتوانید در اولین قدم میکروسوئیچ درب را مورد بررسی قرار دهید اگر این قطعه سالم بود به سراغ قطعات دیگر بروید.
 •  پس از بررسی میکرو سوئیچ درب اگر زبانه درب هم آسیب دیده باشد و با میکرو سوئیچ درگیر نشود درب ماشین لباسشویی شما قفل نمی شود که در این مواقع نیاز است که زبانه درب را مورد بررسی و یا تعویض کنید.
 • سوپاپ میکروسوئیچ به بالا و به برد و تایمر متصل شده است که اگر این قطعه هم اسیب دیده باشد برق به میکروسوئیچ نرسیده و درب آن قفل نمی شود.
 •  به طور کلی اگر برد و یا تایمر برق را به میکروسوئیچ نرسانند این قطعه به درستی عمل نکرده و یکی از علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی می باشد.
 • موتور تایمر ماشین لباسشویی یکی از علت های جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی می باشد.

 

آسیب دیدن موتور تایمر ماشین لباسشویی علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی می باشد؟

بر روی پنل ماشین لباسشویی یک ولوم قرار دارد این ولوم وظیفه تنظیم برنامه شستشو را بر عهده دارد شما با چرخاندن آن میتوانید برنامه شستشوی مورد نظر خود را تنظیم کنید گاهی اوفات با آسیب دیدن این ولوم و موتور داخلی آن یکی از علت های جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی می باشد این ولوم در ماشین لباسشویی های جدید از قطعات الکترونیکی و یا سلکتور تشکیل شده است اما در مکانیکی از چرخ دنده و قاب های پلاستیکی تشکیل شده است این مشکل میتواند دومین گزینه از علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی باشد که تعمیر ان کاری بسیار تخصصی می باشد و حتما باید توسط یک مهندس الکترونیک انجام شود.

 

آسیب دیدن هیدرو استات علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی می باشد

هیدرو استات به نوعی سنسور تنظیم سطح آب می باشد که به کمک آن ماشین لباسشویی شیر برقی را وارد مدار کرده و آب را تا حد معینی در داخل دیگ پر میکند گاهی اوقات متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما در مرحله اب گیری باقی مانده و بیش از حد ممکن آبگیری کرده است در این مواقع برای برطرف کردن این مشکل باید هیدرو استات را مورد بررسی قرار دهید و یا گاهی اوقات با آُسیب دیدن شلنگ متصل به آن این اتفاق می افتد پس آسیب دیدن هیدرو استات یکی از دلایل و علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی می باشد.

مطالب مرتبط:

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی حایر

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران