با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

دلایل خالی شدن گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

خالی شدن گاز یخچال

خالی شدن گاز یخچال از رایج ترین اتفافاتی است که ممکن است برای انواع دستگاه های خانگی یا صنعتی اتفاق بیوفتد؛ البته این مسئله به سادگی قابل رفع است و هزینه های زیادی را نیز به دنبال نمی آورد. در یخچال ها مواد سیال مبرد وظیفه سرماسازی را برعهده دارند، این مواد خاصیت گازی دارند و با جذب گرما محیط داخل را خنک نگه می دارند. جریان انتقال گاز بین قسمت های مختلفف قابل کنترل است، به نوعی که مصرف کننده می تواند سرعت این انتقال را کاهش و یا افزایش دهد و بدین ترتیب سرمایش محیط داخلی را نیز تغییر دهد.

تعمیره کادری مجرب و قطعات اصل را در زمینه تعمیرات فراهم کرده است و 180 روز ضمانت را در فاکتور خود قید میکند و شما میتوانید ثبت درخواست کنید از تمامی راه های ارتباطی تماس با واتساپ یا ثبت درخواست تا متخصصین مجرب ما که سال ها تجربه در تعمیر یخچال در تهران دارند در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و در محل شما حاضر میشوند.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

 

تعمیر یخچال فریزر در تهران

خالی شدن گاز یخچال

هر از چندگاهی ممکن است گاز مبرد یخچال از طریق نشتی، آسیب دیدگی های فیزیکی و یا نقص در دیگر سیستم ها، تخلیه شود؛ بدین ترتیب وسیله کارایی خود را از دست می دهد و سرماسازی به درستی انجام نمی شود. گفتنی است که خالی شدن گاز امری طبیعی است، با این وجود می توان با بازدیدهای دوره ای و همینطور رعایت برخی نکات حین استفاده، از بروز چنین مشکلی جلوگیری نمود.

خالی شدن گاز یخچال

نکته این است که گاز مدنظر در درون سیستم سرمایشی یخچال قرار دارد و بین بخش های مختلف رد و بدل می شود، پس تصور این که با باز گذاشتن درب، این گاز از بین می رود و یا وجود آن باعث آلودگی مواد غذایی می شود، بطور کلی اشتباه و دور از واقعیت است. هرچند لازم به ذکر است که باز ماندن درب نیز مضرات و صدمات زیادی دارد که در دیگر مقالات بطور تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند.

 

 

دلایل رایج خالی شدن گاز یخچال

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، خالی شدن گاز می تواند بر اثر آسیب های فیزیکی، نقص های عملکردی و یا اشتباهات کنترلی اتفاق بیوفتد، اما در کل برخی از دلایل، بیش از دیگر موارد گزارش شده اند.

 

 

آسیب های فیزیکی در یخچال

یخچال ها وسایلی حساس هستند، در نتیجه حمل و نقل و جابجایی آنها نیز نیاز به دقت بالایی دارد؛ در صورتی که یخچال با سطوح مختلف برخورد داشته باشد، امکان سوراخ شدن و نشتی سیستم سرمایشی وجود دارد و از این طریق گاز یخچال تخلیه می شود. اغلب اوقات آسیب های فیزیکی بعد از جابجایی های وسیله در اسباب کشی مشاهده می شوند، به همین منظور نکات بسیار مهم و مفیدی در مقاله جابجایی یخچال در اسباب کشی بیان شده اند که می توانند بی نهایت کمک کننده باشند.

 

 

نقص های فنی و عملکردی

گفتیم که گاز بین بخش های مختلف یخچال مبادله می شود تا از این طریق بتواند کل محیط داخلی را خنک نگه دارد؛ حال اگر یکی از این بخش ها فاقد کارایی لازم باشد و یا نقصی در آن مشاهده شود، گاز وارد شده به آن به درستی نگهداشت و هدایت نمی شود و تخلیه می گردد.

گاز یخچال در تهران

فرسودگی و پوسیده شدن لوله ها

در قسمت پشتی یخچال ها لوله هایی تعبیه شده اند که وظیفه انتقال جریان گاز را برعهده دارند؛ این لوله ها اغلب از جنس مس تولید می شوند. وجود هرگونه پوسیدگی و آسیب دیدگی سطحی در این قسمت می تواند یکی از علل رایج تخلیه گاز باشد.

 

 

نقص در شیرها و اتصالات

یخچال نیز به مانند بسیاری از دستگاه های دیگر، دارای شیرهای کنترلی است که در محل ورود گاز به بخش های دیگر قرار گرفته اند؛ اگر این شیرها به درستی جوش داده شده نباشند و یا به هر دلیلی آسیب ببینند، نمی توانند جریان گاز را کنترل و هدایت کنند و خالی شدن گاز اتفاق می افتد.

 

 

چگونه خالی شدن گاز یخچال را تشخیص دهیم؟

روند تخلیه گاز به تدریج اتفاق می افتد، به همین خاطر مصرف کننده متوجه این موضوع نخواهد شد؛ در ادامه برخی از علائم در یخچال مشاهده می شوند که می توانند به خالی شدن گاز یخچال ارتباط داشته باشند، بر همین اساس در صورت مشاهده این علائم لازم است سلامت فیزیکی و عملکردی یخچال های خود را بررسی و از صحت آن اطمینان حاصل نمایید.

برفک یخچال

مشاهده برفک در یخچال

مشاهده شدن برفک در دیواره ها، قفسه ها و دیگر قسمت های یخچال یکی از علائمی است که در پی تخلیه گاز مشاهده می شود؛ البته باید در نظر داشت که این علامت تنها مخصوص به گاز نیست و ممکن است آسیب های دیگری نیز این موضوع را به همراه داشته باشند.

یخ زدن کمپرسور

یخ بستن و برفک زدن کمپرسور دیگر علامتی است که باید مصرف کنندگان به آن توجه داشته باشند.

 

 

تغییر رنگ و حالت مواد غذایی

در صورتی که گاز یخچال تخلیه شده باشد، سبزیجات و میوه های موجود در یخچال یخ می زنند و حالتی غیرطبیعی پیدا می کنند، برای مثال برگ های سبزیجات به رنگ سیاه و پلاسیده در می آید و گوجه فرنگی نیز سفت می شود.

 

 

تغییر صدای کار کردن یخچال

می‌دانیم که صدای کمپرسور یخچال عاملی برای سنجیدن سلامت عملکرد است، پس باید به این نکته نیز دقت داشته باشیم؛ اگر گاز یخچال خالی شده باشد، کمپرسور به‌طور یکسره کار می کند و صدای بیشتری نسبت به حالت عادی ایجاد می کند، این در حالتی است که کمپرسور باید به شکل اتوماتیک خاموش و روشن شود و صدای بسیار کمی برای فعالیت داشته باشد.

 

 

گرم شدن بدنه و لوله ها

در مواقعی دیواره ها، سقف و همینطور لوله های پشتی یخچال بیش از حد گرم می شوند، این به خاطر کاهش گاز و همینطور عدم رد و بدل شدن سیالات است. در صورتی که این روند ادامه داشته باشد، می تواند آسیب های جدی را به کمپرسور وارد نماید.

 

شارژ گاز یخچال درتهران

شارژ مجدد گاز یخچال 

در ابتدای مطلب گفته شد که خالی شدن گاز مشکل بزرگی نیست و به سادگی قابل حل است، اما این بدین معنا نیست که باید نسبت به آن بی توجه باشید. اگر گاز از دست رفته مجددا شارژ نشود، مشکلات متعدد و جدی برای دیگر قطعات یخچال به وجود می آید که تعمیر آنها زمان بر و به مراتب پرهزینه تر است.

 

 

شارژ گاز را به متخصص واگذار کنید

شارژ مجدد گاز یخچال کاری تخصصی است و مصرف کنندگان خود نمی توانند این کار را انجام دهند، چرا که ممکن است آسیب های بیشتری را به دستگاه وارد کنند و یا با انتخاب کردن سیالات اشتباه، بطور کلی عملکرد وسیله را مختل نمایند. متخصصین و کارشناسان تعمیره دارای دانش فنی بالایی در این زمینه و تعمیر لوازم خانگی درتهران هستند و بارها و بارها امور این چنینی را برای یخچال های برندهای(سامسونگ، ال جی، امرسان، هیمالیا، اسنوا، دوو، بوش، قدیمی، صنعتی،جدید، دوقلو، ساید بای ساید) مختلف انجام داده اند.

گازهای مبردی که در یخچال ها استفاده می شوند، تنوع زیادی دارند و هر یک از برخی ویژگی ها برخوردار هستند، پس نمی توان به سادگی یکی از آنها را انتخاب کرد و بکار گرفت. ما در تعمیره تمامی این امور را برای شما انجام می دهیم.

وبسایت تعمیره امکاناتی را در نظر گرفته است تا مصرف کننده بتواند در هر ساعت از شبانه روز تنها با چند دقیقه صرف زمان، درخواست تعمیر خود را به ثبت برساند تا بدین شکل کارشناسان و تکنسین های فنی در محل حاضر و مشکل را رفع نمایند. علاوه بر خدمات تعمیر، امکان عیب یابی و بازدیدهای دوره ای نیز وجود دارد که بسیار سودبخش تر هستند، زیرا بدین شکل از هرگونه عیب در یخچال های خود اطلاع پیدا خواهید کرد و می توانید از بروز آسیب های جدی تر جلوگیری کنید.

 

 

مطالب مرتبط:

تنظیم دمای یخچال 

گاز یخچال چیست و چگونه باعث سرد شدن محفظه یخچال می شود؟

کمپرسور یخچال چیست؟

همه چیز درباره یخچال های ساید بای ساید

علت صدای یخچال چیست؟

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران