با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت سوختن برد ماشین لباسشویی

علت سوختن برد ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما از کار افتاده است و دیگر به درستی سیکل شستشو را انجام نمیدهد برای برطرف کردن این مشکل باید تمامی قطعات را مورد بررسی قرار دهید اگر هیچ کدام از قطعات آسیب ندیده بودند شما نیاز به تعمیر برد ماشین لباسشویی دارید و این قطعه آسیب دیده است وظیفه برد ماشین لباسشویی کنترل سیکل شستشو می باشد و به ترتیب قطعات را در مدار شستشو قرار می دهد اما علت سوختن برد ماشین لباسشویی چه می باشد؟
موارد زیادی هستند که در سوختن برد ماشین لباسشویی تاثیر گزار می باشند که برای بررسی آن باید از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید تا عیب یابی آن را به درستی انجام دهد برای این که اطلاعات شما در رابطه با علت سوختن برد ماشین لباسشویی افزایش یابد ما متداول ترین مشکلات که باعث سوختن این قطعه می شود را در این مقاله جمع‌آوری کرده ایم و شما عزیزان با مطالعه این مطلب آگاهی خود را در رابطه با علت سوختن برد ماشین لباسشویی افزایش میدهید اما اگر برای تعمیر برد ماشین لباسشویی نیاز به تکنسین داشتید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما با بهره‌گیری از دانش تکنسین های خود تعمیر ماشین لباسشویی را با تخصصی ترین تعمیرات به شما ارائه میدهیم.
برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی می باشد که باید مشکل آن را از روی برد پیدا کنید گاهی کار نکردن یک قطعه مانند پمپ تخلیه مربوط به تغذیه و قسمتی از برد ماشین لباسشویی می باشد که مهندس الکترونیک باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار دهد و مشکل آن را برطرف کند تا قطعه مورد نظر شروع به کار کند همچنین در برخی از موارد آسیب دیدن ان قطعه باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود.
که باید پس از تعمیر برد ماشین لباسشویی حتما آن قطعه را تعویض کنید تا دیگر باعث سوختن برد ماشین لباسشویی نشود دقت داشته باشید که برای تعمیر برد ماشین لباسشویی نیاز به حمل و نقل آن نیست و تنها باید برد آن را به کار گاه حمل کنید اما اگر نیاز به تعمیر برد ماشین لباسشویی داشتید در منطقه تهران میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما در این مجموعه با بهره‌گیری از دانش تکنسین های خود تخصصی ترین تعمیر برد ماشین لباسشویی را به شما ارائه می دهید.
همچنین در تعمیر برد و قطعات اصلی ماشین لباسشویی از قطعات اصلی و اورجینال استفاده میکنیم تاشما با خیالی آسوده‌تر از خدمات ما استفاده کنید و در مجموعه تعمیره پس از تعمیر برد ماشین لباسشویی و خدمات دیگر برای این دستگاه تکنسین مربوط یک فاکتور برای شما صادر میکند که در داخل آن تمامی خدمات به مدت 6 الی 12 ماه ضمانت میکند.

برد ماشین لباسشویی چیست؟

تعمیر برد لباسشویی در تهران

برد های ماشین لباسشویی انواع مختلفی دارند و در هر ماشین لباسشویی مزایا و معایب متفاوتی در این برد ها می باشند و هر کدام به نوع و مدل ماشین لباسشویی بستگی دارند به طور کلی بردها در ماشین لباسشویی به سه قسمت تقسیم می شوند برد کنترل، برد موتور و برد پاور که این سه قسمت در تمامی ماشین لباسشویی ها یکسان می باشد.
  •  برد کنترل در ماشین لباسشویی وظیفه کنترل تمامی قطعات در داخل سیکل شستشو را دارد و با انتخاب هر برنامه بر روی پنل برد نشان می دهد که چه کاری در داخل آن سیکل شستشو انجام می دهد و همچنین با آسیب دیدن هر قطعه به صورت یک کد خطا نمایش می دهد که آن قطعه آسیب دیده است و همچنین گاهی اوقات آسیب دیدن یک قطعه علت سوختن برد ماشین لباسشویی می باشد.
  • قسمت بعدی در برد ماشین لباسشویی برد موتور می باشد که وظیفه آن چرخاندن درام ماشین لباسشویی که لباس ها در آن قرار میگیرد می باشد.
  •  برد پاور قسمتی دیگر در برد ماشین لباسشویی است که وظیفه آن ارسال برق به قطعات الکترونیکی و راه‌اندازی ماشین لباسشویی می باشد که یکی از علت سوختن برد ماشین لباسشویی آسیب دیدن برد پاور و روشن نشدن دستگاه می باشد.

دلایل سوختن برد ماشین لباسشویی

تا این قسمت از مطلب با وظیفه برد ماشین لباسشویی و کار برد آن در سیکل شستشو آشنا شده ایم اما علت سوختن برد ماشین لباسشویی چه می باشد و چگونه باید آن را تعمیر کنیم در ادامه این مطلب به برخی از متداول ترین موارد که باعث علت سوختن برد ماشین لباسشویی می شوند میپردازیم.

نوسان برق یکی از دلایل سوختن برد ماشین لباسشویی

علت سوختن یرد لباسشویی

اگر محل سکونت شما دارای نوسان برق زیادی می باشد حتما باید برای استفاده از لوازم برقی خود از یک محافظ برق استفاده کنید همچنین برای جلو گیری از نوسان برق نباید ماشین لباسشویی خود را در ساعات اوج مصرف برق روشن کنید چون همین امر باعث نوسان و همچنین آسیب دیدهن برد ماشین لباسشویی می شود برد ماشین لباسشویی از قطعاتی مانند خازن ها و فیوز های کوچک و حساس تشکیل شده است که با کوچک‌ترین نوسان این قطعات آسیب دیده و همین امر علتی بر سوختن برد ماشین لباسشویی می باشد که یکی از متداول ترین مشکلات در علت سوختن برد ماشین لباسشویی نوسان برق می باشد.

نفوذ آب یکی از دلایل سوختن موتور می باشد

در برخی از موارد با آسیب دیدن هیدرو استات و یا شیر برقی و همچنین استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث نشت آب و یا آبگیری زیاد می شود اگر این آب به قسمت برد ماشین لباسشویی نفوذ کند باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود .
همچنین اگر این آب به سیم ها و اتصالات نفوذ کند باعث اتصال کوتاه و همچنین یکی از دلایل سوختن موتور ماشین لباسشویی می باشد دقت داشته باشید که اگر خرطومی و یا جاپودری در ماشین لباسشویی دچار نشتی شوند یکی از نزدیک ترین مخازن آب به برد اصلی می باشد که به سرعت باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود و نکته قابل توجه در این مورد این است که اتصال کوتاه از طریق آب در برد ماشین لباسشویی و دیگر قطعات باعث ایجاد برق بدنه در ماشین لباسشویی می شود و شما با لمس آن دچار شوک الکتریکی می شوید.

وجود لباسشویی در مکان های مرطوب و گرم باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود

تعمیر برد لباسشویی

در مطلب قبلی گفته شد که رطوبت باعث سوختن برد اصلی ماشین لباسشویی می شود و اگر ماشین لباسشویی شما در محیط مرطوب قرار دارد همین امر به مرور زمان یکی از علت های سوختن برد ماشین لباسشویی می باشد اما گرما چگونه باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود؟
در زمان هایی که ماشین لباسشویی در حال انجام کار است برد الکترونیکی آن به مقداری محدود افزایش دما دارد و اگر محیط قرار گیری آن بسیار گرم باشد باعث بالا رفتن دمای برد و آسیب دیدن خازن های آن می شود و در نتیجه برد ماشین لباسشویی شما آسیب میبیند برای جلو گیری از این مورد باید ماشین لباسشویی خود را در محیطی خشک و سرد قرار دهید تا برد ماشین لباسشویی آسیب نبیند.

استفاده نادرست مردم از ماشین لباسشویی باعث سوختن برد آن می شود

یکی دیگر از مواردی که باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود استفاده نادرست مصرف کننده از ماشین لباسشویی می باشد دقت داشته باشید که در لحظه نصب توسط نمایندگی اطلاعات کافی در رابطه با کار کرد با برد ماشین لباسشویی را از تکنسین آموزش ببینید تا به درستی از آن استفاده کنید همچنین در برخی از موارد با ضربه زدن به صورت ناگهانی به پنل و برد ماشین لباسشویی باعث قطعی در اتصالات و یکی از علت سوختن برد ماشین لباسشویی می باشد.

استفاده زیاد و پشت سر هم علت سوختن برد ماشین لباسشویی

یکی از دلای سوختن برد ماشین لباسشویی استفاده پشت سر هم از آن می باشد اگر لباس های زیادی برای شستشو دارید بهتر است که بین هر سیکل شستشو حداقل 2 ساعت به ماشین لباسشویی خود استراحت دهید در موارد قبلی هم گفته شد که دمای بالا در قطعات با عث آسیب دیدن می شود اگر شما پشت سر هم از ماشین لباسشویی استفاده کنید دمای قطعات بالا رفتن و نه تنها باعث سوختن برد ماشین لباسشویی شده بلکه به قطعات دیگر هم آسیب وارد می کند.

فرسودگی باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شود

تعویض برد لباسشویی

اگر از دستگاه خود به خوبی مراقبت کرده اید شما باعث بالا رفتن طول عمر آن شده اید اما این دلیلی نیست که برد آن نسوزد به طور کلی با بالا رفتن عمر ماشین لباسشویی و فرسودگی قطعات بر روی برد احتمال آسیب دیدن آن زیاد می باشد که در این مواقع با تعمیر جزعی و یا سرویس برد ماشین لباسشویی از آسیب های بیشتر در آن میتوانید جلو گیری کنید و برای تعمیر برد ماشین لباسشویی خود به صورت تخصصی می توانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

از کجا متوجه شویم که برد ماشین لباسشویی سوخته است

برای این که متوجه شویم برد اصلی ماشین لباسشویی آسیب دیده است باید موغاردی را مورد بررسی قرار دهید و یا به طور کلی ماشین لباسشویی روشن نمی شود که در این مورد هم این اتفاق میتواند از قطعات دیگری به جز برد باشد که در ادامه این مطلب به آن میپردازیم.

روشن نشدن ماشین لباسشویی

  • اگر ماشین لباسشویی شما به طور کلی روشن نمی شود و پنل رو آن خاموش می باشد همین امر یکی از نشانه های سوختن برد ماشین لباسشویی می باشد اما قبل از آن باید مواردی را مورد بررسی قرار دهید یکی از آن ها پریز و دوشاخه برق ماشین لباسشویی می باشد اگر برق در داخل پریز موجود نباشد باید این مشکل را بررسی کنید مورد دیگر که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود پارازیت متر و یا نوسان گیر ماشین لباسشویی می باشد که برای آگاهی در رابطه با این قطعه میتوانید مقاله فیلتر برق و یا نویزگیر ماشین لباسشویی را مطالعه کنید با بررسی تمامی این موارد و سالم بودن ان ها باید حتما به سراغ برد اصلی ماشین لباسشویی خود بروید و این قطعه را مورد بررسی قرار دهید.
  •  اما اگر ماشین لباسشویی شما روشن می شود و پس از تنظیم برنامه شستشو هیچ عملکردی از خود نشان نمی دهد برای برطرف کردن این مشکل اول از همه قطعاتی مانند میکرو سوئیچ را مورد بررسی قرار دهید و پس از آن به سراغ برد اصلی ماشین لباسشویی بروید ممکن است در این مواقع قطعات سالم بوده و برد اصلی ماشین لباسشویی شما سوخته باشد.

توقف ماشین لباسشویی حین کار

در برخی از موارد متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما در حین کار متوقف شده است احتمال سوختن برد ماشین لباسشویی در این مواقع می باشد اما قبل از آن شما باید قطعات اصلی که در حین کار آسیب دیدن آن ها باعث متوقف شده ماشین لباسشویی می شود را بررسی کنید و پس از آن به سراغ برد اصلی ماشین لباسشویی بروید ممکن است شیر برقی ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد و این دستگاه شروع به آبگیری نکند پس قبل از بررسی برد باید شیر برقی را مورد بررسی قرار دهید گاهی اوقات آسیب دیدن این قطعات علت سوختن برد ماشین لباسشویی می شوند.

برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی

در موارد قبلی هم گفته شد که با نفوذ آب به داخل برد وبدنه ماشین لباسشویی باعث برق دار شدن بدنه و همچنین سوختن برد ماشین لباسشویی می شود که برای برطرف کردن این مورد باید علت آبریزی و نفوذ آب به داخل برد و قطعات الکتریکی را پیدا کنید.

ارور ماشین لباسشویی

علت سوختن برد ماشین لباسشویی

با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به عیب یابی ماشین لباسشویی نیست و برد آن تمامی ایراد ها را به صورت یک کد خطا نمایش میدهد که برای اطلاع از این کد خطا باید از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی استفاده کنید تا اگر برد ماشین لباسشویی شما سوخته است دستگاه به صورت یک کد خطا نمایش می دهد و برای برطرف کردن این مشکل باید برد آن باز شده و به تعمیر گاه ارسال شود.
در این مطلب به مواردی که باعث سوختن برد ماشین لباسشویی می شوند پرداختیم و با مطالعه ان شما میتوانید آگاهی خود را در رابطه با تعمیر آن بالا ببرید اما به هیچ عنوان خود شما سعی به تعمیر آن نکنید چون اگر اطلاعات کافی در زمینه تعمیر ان نداشته باشید هیمن امر باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی و بالا بردن هزینه تعمیرات می شوید که برای این کار میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

ایا سوختن برد ماشین لباسشویی باعث متوقف شدن این دستگاه در حین کار می شود؟

برد ماشین لباسشویی قطعه ای است که در نبود آن و یا آسیب دیدن آن ماشین لباسشویی شما به درستی کار خود را انجام نمی دهد در برخی از موارد آبریزی بر روی سیم پیچ های داخلی ماشین لباسشویی باعث اتصالی بر قطعات دیگر و یا همچنین اتصالی در برد ماشین لباسشویی می شود.
بر روی برد اصلی قطعاتی مانند فیوز و خازن و… وجود دارد که اگر هر کدام از این قطعات آسیب ببیند برد ماشین لباسشویی از کار افتاده و نیاز به تعمیر دارد اما گاهی اوقات برد اصلی زمانی که تشخیص دهد یک قطعه از کار افتاده باشد.
در حین کار متوقف و سیکل شستشو را وارد مرحله بعدی نمیکند به طورمثال اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد و یا مسیر های تخلیه آب دچار گرفتگی شده باشد برد ماشین لباسشویی تشخیص میدهد که آب کثیف از داخل درام تخلیه نشده و همین امر باعث می شود که سیکل شستشو ادامه پیدا نکند و در همان جایی که هست باقی می ماند که در این مواقع اگر پمپ تخلیه را تعویض نکنید و یا گرفتگی را در مسیر برطرف نکنید این مشکل حل نمی شود.
یکی از قطعاتی که برق اصلی برد را تامین میکند پارازیت متر و یا نوسان گیر ماشین لباسشویی می باشد این قطعه به ورودی برق متصل است گاهی اوقات شما در زمان روشن کردن ماشین لباسشویی متوجه می شوید که فیوز منزل قطع می شود در این مواقع احتمال سوختن برد ماشین لباسشویی بسیار زیاد می باشد و قبل از هر کاری باید پارازیت متر را تعویض کنید.
دقت داشته باشید که کار نکردن ماشین لباسشویی هم میتواند از آسیب دیدن قطعات اصلی باشد و هم می تواند از آسیب دیدن برد ماشین لباسشویی باشد زیرا تمامی فرمان ها برای شروع به کار کردن در ماشین لباسشویی را این قطعه صادر میکند پس بررسی این مشکل کاری تخصصی و تعمیر برد ماشین لباسشویی به دست تعمیر کاران متفرقه کاری بسیار اشتباه می باشد.
لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران