با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم برقی خانه می باشد این دستگاه روزانه مقداری زیادی از ظروف کثیف شمارا تمیز میکند و به دلیل در ارتباط بودن وظیفه این دستگاه پس از شستشو در داخل ماشین ظرفشویی مقدار زیادی آب کثیف تولید می شود که برای تخلیه آن پمپ تخلیه آب را به سمت شلنگ تخلیه هدایت میکند در صورت آسیب دیدن این شلنگ ممکن است در همین حین ماشین ظرفشویی شما دچار آبریزی شود برای برطرف کردن این مشکل شما نیاز به تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود دارید ما در ادامه این مقاله به نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی در برند های مختلف مانند ال جی، ساسونگ، بوش، ایندزیت، حایر و… می پردازیم و مرحله به مرحله مراحل تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را برای شما شرح می دهیم دقت داشته باشید که اگر برای انجام این کار از دانش فنی بالایی برخوردار نیستید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا ما نزدیک ترین تعمیرکار ظرفشویی را به محل سکونت شما اعزام کنیم دقت داشته باشید که در این مجموعه تمامی خدمات با استفاده از قطعات اصلی و ضمانت 6 الی 12 ماهه می باشد.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست و در چه مواقعی نیاز به تعویض آن می باشد؟

ماشین ظرفشویی در مواقعی که آب کثیف در داخل آن تولید می شود نیاز به تخلیه آن آب دارد که برای این کار به کمک شلنگ تخلیه آب های کثیف را خارج میکند این شلنگ از جنس پلاستیک می باشد و بسیار نرم و منعطف است به همین دلیل استفاده نا درست از ماشین ظرفشویی باعث خرابی این شلنگ می شود.
گاهی اوقات شلنگ تخلیه مقدار زیاد از چربی و مواد غذایی را به سمت فاضلاب هدایت میکند موارد زیادی است که باعث خرابی و اسیب دیدگی این شلنگ می شود اگر آب کثیف از داخل دستگاه به درستی تخلیه نشود ممکن است ماشین ظرفشویی مراحل شستشو را به درستی طی نکند اما چه مواردی باعث خرابی شلنگ تخلیه می شود.
• جریان زیاد آب گاهی اوقات باعث خرابی آن میگردد.
• استفاده زیاد و روزانه از ماشین ظرفشویی
• فرسودگی دستگاه یکی دیگر از مواردی است که نیاز به تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد.
• اصطحکاک بالا
اگر هر کدام از موارد بالا باعث خرابی این قطعه شده باشد شما باید در سریع ترین زمان اقدام به تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود کنید.

 

در چه مواقعی آب از داخل ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است در حین استفاده از ماشین ظرفشویی متوجه تخلیه نشدن اب از داخل دستگاه شوید در این مواقع ماشین ظرفشویی وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد و سیکل شستشو انجام نمی شود برای این کار قبل از تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید ممکن است مشکل تخلیه آب از نقطه دیگری باشد.

 

بررسی شلنگ تخلیه

تعویض شلنگ تخلیه ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است شلنگ تخلیه شما دچار گرفتگی و یا پیچ خوردگی شده باشد در این مواقع ممکن است آب به راحتی از داخل دستگاه تخلیه نشود در این مواقع باید شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید همچنین در برخی از مواقع به دلیل پیچ خوردگی شلنگ ممکن است آب به راحتی از داخل دستگاه تخلیه نگردد.
اگر داخل شلنگ چربی و جرم بیش از حد تشکیل شده باشد در این مواقع شما باید برای برطرف کردن این مشکل شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را تعویض کنید که برای این کار حتما دستگاه را از برق بکشید.

 

فیلتر داخلی ظرفشویی

در تمامی ماشین های ظرفشویی یک فیلتر برای جلوگیری از ورود مواد غذایی به داخل پمپ قرار گرفته شده است اگر این فیلتر به مرور زمان دچار گرفتگی شود ممکن است آب به راحتی از داخل ماشین ظرفشویی شما تخلیه نگردد که بهتر است برای برطرف کردن این مشکل فیلتر را باز کرده و تمیز کنید.

 

بررسی پمپ تخلیه

قبل از تعویض شلنگ تخلیه دقت داشته باشید که ایا دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی آسیب دیدن پمپ تخلیه نباشد زیرا این قطعه آب را به سمت شلنگ تخلیه هدایت میکند و در صورت آسیب دیدن آن این امر به درستی انجام نمی شود همچنین تست و تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی کاری بسیار تخصصی می باشد و در این مواقع بهتر است از یک تعمیرکار ظرفشویی کمک بگیرید.

 

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ظرفشویی

نحوی تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

دقت داشته باشید که در صورت گرفتگی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما با استفاده از فشار آب می توانید تا حدودی آن را برطرف کنید تا آب به راحتی از داخل ماشین ظرفشویی تخلیه گردد اما گاهی اوقات ممکن است شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما به دلیل پوسیدگی، پارگی و.. دیگر قابل استفاده نباشد در این مواقع حتما باید اقدام به تعویض شلنگ تخلیه  خود کنید که مراحل انجام آن به شرح زیر می باشد.
در ادامه مطلب نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شرح داده می شود.
• در قدم اول برای جلوگیری از شوک الکتریکی و برق گرفتگی بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید.
• برای انجام این کار شما نیاز به ابزاری مانند پیچ گوشتی و انبردست دارید.
• ماشین ظرفشویی خود را از محل خود خارج کرده و برای دسترسی بهتر به شلنگ تخلیه آن را به یک سمت بخوابانید.
• پس از انجام موارد بالا باید پنل زیر ماشین ظرفشویی خود را باز کنید برخی از این پنل ها به کمک پیچ و برخی دیگر با استفاده از خار متصل شده اند.
• پس از طی این مراحل با باز کردن پنل دقت داشته باشید که یک قطعه توسط سیم به پنل کف متصل شده است این قطعه فلوتر می باشد آن را جدا کنید و پنل را کنار بگزارید.
• در این مرحله پمپ تخلیه به راحتی در دسترس شما قرار دارد برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی باشد بست آهنی بر روی پمپ تخلیه و شلنگ را باز کنید.
• با باز کردن این بست شما میتوانید شلنگ را به ارامی از خروجی پمپ جدا کنید در این مواقع دقت داشته باشید که پمپ تخلیه آسیب نبیند.
• پس از باز کردن آن باید شلنگ تخلیه جدید را از پنل پشتی وارد کنید و به پمپ تخلیه متصل کنید دقت داشته باشید که بست را به درستی بر روی شلنگ تخلیه محکم کنید تا در حین تخلیه دچار نشتی آب نشود.
• پس از طی کردن مراحل بالا باید پنل کف ماشین ظرفشویی را در محل خود قرار دهید.

 

جمع بندی

پس از تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی دستگاه را به برق متصل کردن و بررسی کنید که دچار نشتی آب نشده باشد همچنین اگر شما از دانش فنی بالا برخوردار نیستید بهتر است تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی بسپارید.

مطالب مرتبط :

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی

علت نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی

ارور ماشین ظرفشویی آاگ

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[2 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران