با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تشخیص سوختن موتور یخچال

تشخیص موتور سوخته یخچال

تشخیص سوختن موتور یخچال

موتور یخچال یکی از اساسی ترین قطعات و به نوعی میتوان گفت قلب اصلی یخچال است این موتور گاز و یا مبرد اصلی یخچال را توسط لوله های پلمپ شده پمپاژ می کند این عمل تا زمانی اتفاق می افتد که سرما به طور یکنواخت در داخل یخچال پخش شده باشد اما برخی از موارد متوجه خاموش شدن کمپرسور می شوید و یا یخچال شما در زمان کار کرد کمپرسور بسیار گرم می باشد و مواد غذایی در داخل آن در حال فاسد شدن می باشند.

شما در این مواقع نیاز به تشخیص سوختن موتور یخچال دارید که این کار نیازمند ‌تخصص می باشد تست کمپرسور یخچال کاری بسیار تخصصی می باشد و تشخیص سوختن موتور یخچال به منظور این است که دیگر یخچال شما عمل سرما سازی را به خوبی انجام نمی دهد برای تشخیص سوختن موتور یخچال میتوانید این مقاله را به طور کلی مطالعه کنید ما در این مقاله به نحوه عیب یابی و تشخیص سوختن موتور یخچال می پردازیم اما اگر نیاز به تعویض کمپرسور و یا موتور یخچال دارید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما تعویض موتور و تعمیر یخچال را با استفاده از قطعات اصلی و همچنین با ضمانت 6 الی 12 ماهه انجام می دهیم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

عیب یابی موتور سوخته یخچال

***

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

علت سوختن موتور یخچال

در این مطلب به برخی از علائم سوختگی موتور یخچال می پردازیم که این موارد توسط تکنسین ها جمع اوری شده و میتوان گفت برخی از متداول ترین علائم سوختگی مووتور یخچال می باشد که برای برطرف کردن این مشکلات حتما باید از یک تکسنین کمک بگیرید و همچنین با مشاهده این موارد باید متوجه شوید که یخچال شما در حال مرگ است و سریعا باید تعمیر آن را انجام دهید.

 •  در برخی از موارد زمانی که یخچال شما کمپرسور و یا موتور را استارت میکند و فیوز منزل میپرد در این مواقع احتمال سوختن موتور بسیار زیاد می باشد و برای تشخیص سوختن موتور یخچال باید از یک تکنسین کمک بگیرید.
 • زمانی که یخچال شما استارت زده و سریعا قطع می شود در این مواقع احتمال آسیب دیدن رله و یا اورلود بسیار زیاد می باشد اما نکته قابل توجه در این مواقع این است که اگر موتور یخچال شما آسیب دیده باشد جریان بیش از حد مصرف کرده و در این مواقع اورلود قطع میشود که برای تشخیص سوختن موتور یخچال در این شرایط حتما تکنسین باید مراحل عیب یابی را به درستی انجام دهد.
 •  یکی دیگر از موارد تشخیص سوختن موتور یخچال زمانی است که این قطعه به طور عادی کار کرده ولی یخچال شما سرمای لازم را ندارد در این مواقع هم اگر لوله های یخچال دچار گرفتگی شده باشند و یا گاز از قسمتی دچار نشتی شده باشد این اتفاق می افتد و نمیتوان گفت که موتور یخچال آسیب دیده است اما برای برطرف کردن این مشکل و تشخیص سوختن موتور یخچال حتما باید به درستی عیب یابی و کارشناسی شود.
 •  اما در برخی از موارد به دلیل بالا بودن عمر یخچال کمپرسور به صدا در می آید و در این مواقع همین امر در مدت زمان زیاد باعث شاتون شده و موتور یخچال از کار می افتد که گزینه مناسب در این مواقع تعویض آن می باشد.

 

 

در چه مواقعی و چگونه بفهمیم که موتور یخچال سوخته است؟

تعویض موتور سوخته یخچال

علت سوختن موتور یخچال گاهی به دلیل بالا بودن عمر آن است و اما گاهی به شرایط استفاده مربوط می شود اما تشخیص سوختن موتور یخچال کاری بسیار تخصصی می باشد که برای این کار باید از یک تکنسین کمک بگیرید در برخی از موارد با گرم شدن یخچال شما به فکر سوختن موتور یخچال می افتید که گاهی اوقات با آسیب دیدن یک قطعه موتور یخچال از کار می افتد ما در ادامه این مقاله به برخی از مشکلات آن می پردازیم که شما با مشاهده آن احساس میکنید موتور یخچال سوخته است.

 • داغ شدن بیش از حد موتور یخچال
 • پریدن فیوز منزل
 •  صدای زیاد
 • شروع به کار کردن موتور با صدای زیاد
 •  روشن نشدن موتور یخچال و یا خود یخچال
 •  متوجه شدن صدای تیک تیک از موتور یخچال

شما با مشاهده و یا احساس این موارد متوجه آسیب دیدن یخچال خود می شوید که برای برطرف کردن آن باید با یک تکنسین در ارتباط باشید دقت داشته باشید که اگر فرد تعمیر کار از دانش کافی برخوردار نباشد در لحظه عیب یابی میتواند به یخچال شما آسیب بیشتری وارد کند که این کار باعث بالا بردن هزینه تعمیرات می شود بهتر است در این مواقع از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید تا مراحل عیب یابی و یا تعمیر را به درستی برای شما انجام دهد و به یخچال آسیب وارد نکند.

 

وظیفه موتور یخچال چیست؟

به طور کلی برای این که مواد غذایی در داخل یخچال تازه و خنک باشند نیاز به پمپاژ گاز وجود دارد و این گاز باید عمل تبخیر و تقطیر را به خوبی بگزراند برای این کار نیاز به یک کمپرسور در یخچال می باشد این کمپرسور گاز و یا مبرد را در داخل لوله ها پمپاژ میکند که با آسیب دیدن آن یخچال شما از کار افتاده و مواد غذایی در داخل آن فاسد می شوند دقت داشته باشید که تشخیص سوختن موتور یخچال کاری بسیار تخصصی است و همچ تعویض کمپرسور یخچال و شارژ گاز مجدد آن بسیار دشوار می باشد که انجام آن توسط افراد ناوارد خطر آفرین می باشد.

 

 

داغ شدن بیش از حد موتور یکی از علت های سوختن موتور یخچال می باشد

عیب یابی موتور یخچال

گاهی اوقات متوجه می شوید که موتور یخچال شما بسیار گرم می باشد دقت داشته باشید که گرم شدن موتور یخچال امری بسیار عادی است اما اگر این گرما بیش از حد شود و یخچال شما دمای داخل خود را از دست داده باشد یکی از علت های سوختگی موتور یخچال است اگر که سیم پیچ ها در داخل کمپرسور آسیب دیده باشند.

این امر باعث مصرف جریان بیش از حد شده و زمانی که جریان بیش از حد داخل موتور باشد باعث داغ شدن موتور شده و در مدت زمان زیاد باعث سوختن آن می شود دقت داشته باشید که اگر فاصله یخچال با دیوار پشت آن را تاحدود 30سانتی متر و یا بیشتر قرار دهید این کار باعث گردش هوای مناسب در داخل آن شده و عمر موتور یخچال را بیشتر میکند اگر که متوجه داغ شدن موتور یخچال خود شده اید برای تشخیص سوختگی موتور آن از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

 

پریدن فیوز منزل علت سوختن موتور یخچال می باشد

اگر پس از لحظه استارت موتور یخچال خود متوجه پریدن فیوز منزل شده اید این مشکل میتواند از آسیب دیدن و سوختن موتور باشد در لحظه استات موتور جریان زیادی کشیده و فیوز منزل شما قطع می شود در این مواقع شما نیاز به تشخیص سوختن موتور ندارید و درصد زیادی میتوان گفت که این قطعه آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد دقت داشته باشید که در این شرایط خودتان دست به تعمیر این قطعه نزنید زیرا احتمال برق دار بودن بدنه کمپرسور بسیار زیاد می باشد بهتر است در این مواقع یخچال خود را از برق کشیده و با یک تکنسین تماس بگیرید زیرا در این شرایط احتمال آسیب رساندن به برد اصلی بسیار زیاد می باشد.

 

آیا صدای زیاد در یخچال نشانه سوختن موتور یخچال می باشد؟

اگر در زمانی که یخچال شما در حال کار کردن است و متوجه صدای زیادی شده اید دقت داشته باشید که این صدای زیاد نشانه آسیب دیدن موتور نمی باشد در بعضی از اوقات پایه های نگه دارنده موتور یخچال شل شده و در هنگام استارت موتور یخچال در محل خود دچار لرزش و صدای زیاد می شود همچنین اگر یخچال شما در محلی صاف و تراز قرار نداشته باشد همین امر باعث تولید صدا در یخچال می شود یکی دیگر از قطعات که باعث تولید صدا در یخچال می شود فن کندانسور می باشد این فن بین کمپرسور و کندانسور یخچال قرار دارد که در برخی از موارد تولید صدا میکند اما تشخیص سوختن موتور یخچال بسیار تخصصی می باشد که برای عیب یابی و کارشناسی آن حتما تکنسین باید مورد بررسی قرار بگیرد در برخی از موارد صدای یخچال نشانه سوختن موتور آن نمی باشد.

 

 

آیا روشن نشدن یخچال نشانه سوختن موتور می باشد؟

تعویض موتور سوخته یخچال

 

اگر یخچال شما گرم شده و مواد غذایی در داخل آن فاسد شده اند باید به این نکته توجه کنید که آیا یخچال به طور کلی خاموش شده است و یا فقط موتور آن از کار افتاده است روشن نشدن یخچال به هیچ وجه نشان دهنده سوختن موتور یخچال نیست و قبل از هر کاری باید تمامی قطعات مورد بررسی قرار بگیرد.

 • برای بررسی مشکل خاموش شدن یخچال در قدم اول اگر چراق های یخچال روشن نمی شود این به نشانه نبود جریان برق در یخچال می باشد که برای برطرف کردن این مشکل در مرحله اول باید به سراغ سیم اتصال یخچال بروید تا اگر این سیم رابط دچار قطعی شده بود ان را برطرف کنید پس از آن به سراغ پریزی بروید که دوشاخه یخچال به ان متصل است اگر برق در این پریز نباشد باید مشکل سیستم برقی منزل را برطرف کنید اگر پس از بررسی این مشکل یخچال شما راه اندازی نشد برای تشخیص سوختن موتور یخچال باید مرحله بعد را مورد بررسی قرار دهید.

 

 •  پس از تست سیم های رابط باید به سراغ برد اصلی یخچال بروید اگر یخچال شما دارای برد میباشد نوسان برق میتواند به این قطعه آسیب وارد کند که همین امر باعث از کار افتادن یخچال می شود برد اصلی وظیفه فرماندهی به تمامی قطعات را دارد که گاهی اوقات با آسیب دیدن آن موتور وارد مدار نمی شود پس در علت تشخیص سوختن موتور یخچال برد را باید مورد بررسی قرار دهید.

 

 •  در یخچال های قدیمی که برای تنظیم دما از ترموستات استفاده میشد با آسیب دیدن این قطعه موتور یخچال خاموش شده و از کار می افتد که در تشخیص سوختن موتور یخچال و قبل از هر کاری باید ترموستات یخچال را مورد بررسی قرار دهید برای آگاهی بیشتر در رابطه با ترموستات یخچال میتوانید مقاله نحوه تست ترموستات یخچال را مطالعه کنید.

 

 • تیک تیک موتور نشانه این است که رله و یا اورلود آسیب دیده اند که در صورت جریان مصرفی زیاد موتور آن را به سرعت قطع میکنند در این مواقع شما باید برای تعمیر و یا تشخیص سوختن موتور یخچال تعمیر آن را سریعا انجام دهید.
  برای تشخیص سوختن موتور یخچال و قبل از تعمیر و یا تعویض آن بهتر است موارد گفته شده را مورد بررسی قرار دهید تا اگر از قطعات بالا آسیب دیدگی مانع راه‌اندازی کمپرسور شده است آن را تعویض کنید.

 

 

نحوه تست کمپرسور یخچال

برای این که موتور یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید برای این کار یخچال را از برق بکشید و رله و اورلود را از محل خود خارج کنید پس از این کار شما سه سر موتور یخچال را مشاهده میکنید برای تشخیص سوختن موتور یخچال در قدم اول به کمک یک اهم متر مقدار اهم بین پایه ها را اندازه گیری کرده تا پایه های com، running و start را مشخص کنید.

برای این کار باید مقدار اهم را 2 به 2 اندازه بگیرید اگر مقدار اهم بین دوپایه بیشترین عدد را نشان دهند پایه مقابل آن ها مشترک و یا com می باشد حال چگونه دوپایه دیگر را اندازه گیری کنیم برای این کار دوپایه دیگر را با پایه مشترک اندازه گیری میکنیم پایه ای که کمترین مقدار اهم را نشان دهد running و پایه ای که بیشترین اهم را نشان دهد start می باشد دقت داشته باشید که در تشخیص سوختن موتور یخچال این کار را باید با دقت انجام دهید دقت داشته باشید که اگر اهم بین دوپایه عدد بی نهایت را نشان دهد این امر به معنی سوختن موتور یخچال می باشد ولی قبل از تست ان میتوانید موتور را با یک رله نو مورد بررسی و تست قرار دهید پس از طی کردن این مراحل میتوانید موتور یخچال را به صورت مستقیم و با کمک یک خازن 8 میکرو فارادی تست کنید.

 

روش بعدی برای تست کمپرسور و تشخیص سوختن موتور یخچال میتوانید با استفاده از یک آمپرمتر جریان را مورد بررسی قرار دهید اگر آمپرمتر عدد یک را نمایش دهد این عدد نشان دهنده سالم بودن موتور می باشد که گاهی اوقات به دلیل گرفتگی مدار گازی این عدد بیشتر می شود که باید گرفتگی آن را برطرف کنید.

 

مطالب مرتبط:

علت سرمای زیاد یخچال

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال

ارور یخچال مجیک

 

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران