با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

علت و لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی

متداول ترین مشکلاتی که درون ماشین لباسشویی به وجود می آید لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می باشد که ما در این مطلب با جمع‌آوری اطلاعات و تجربیات تکنسین های مجرب این مجموعه به علت های به وجود آمدن لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی و رفع این مشکل می پردازیم.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

 

 

لرزش ماشین لبایشویی

 

 

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

علت به وجود آمدن این مشگل عموما استفاده نادرست از دستگاه و نقص فنی ماشین لباسشویی می باشد هر چند که برند ها و مدل های لباسشویی مانند سامسونگ، ال جی، بوش و… با هم فرق دارند ولی بیشتر قسمت های فنی آن ها مانند هم می باشند بنابراین علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی عمدتا در همه برند ها یکسان می باشد.

ما این مقاله را با کمک گرفتن و استفاده از تجربیات بهترین تکنسین های خود جمع‌آوری کرده ایم ما در مجموعه تعمیره تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را در مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب به صورت تخصصی انجام می دهیم تمامی این خدمات دارای ضمانت 180 روزه می باشند.

 

علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

 

تکون های شدید لباسشویی برای چیست؟

بیشتر مشترین در تماس با مجموعه تعمیره از لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی خود نا راضی می باشند و این مشکل باعث عصبانیت ان ها شده است ما در ادامه این مطلب مواردی که باعث لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود را به شما معرفی میکنیم.

 • آسیب دیدن کمک فنر های لباسشویی
 • خراب بودن پایه های زیر کابین
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی
 •  آسیب دیدن فنر های نگهدارنده

 

این موارد برخی از مهم ترین ها و دلایل مهم لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می باشند اما برخی دیگر از این مشکلات هم هستند که در ادامه این مطلب به آن ها میپردازیم و تمامی این موارد را توضیح میدهیم.

 

 

علت لرزش ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن

برای این که ماشین لباسشویی لباس ها را برای شما خشک کند نیاز به تعداد دور بالای موتور دارد تا با چرخش زیاد آب از لباس ها جدا شود در این مواقع شما متوجه لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی خود می شوید برای برطرف کردن این مشکل باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 •  یکی از مواردی که باعث لرزش ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لباس ها می شود ظرفیت بیش از حد لباس ها می باشد اگر شما بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی در داخل این دستگاه لباس بریزید ممکن است در هنگام خشک کردن ماشین لباسشویی دچار لرزش شود.
 •  همچنین کم بودن لباس ها هم باعث لرزش ماشین لباسشویی می شود و در زمان خشک کردن لباس ها دچار لرزش میگردد.
 • گاهی اوقات اگر ماشین لباسشویی شما در محلی صاف و تراز قرار نداشته باشد ممکن است در هنگام خشک کردن لباس ها دچار لرزش شود پس در این مواقع نیاز به عیب یابی لرزش ماشین لباسشویی نیست تنها کافیست پایه های آن را تراز کنید برای این کار میتوانید به کمک یک لیوان آب ماشین لباسشویی خود را تراز کنید این لیوان را بر روی لباسشویی قرار داده و با توجه به سطح آب باید پایه های ماشین لباسشویی را تراز کنید.
 • چیکی از اصلی ترین قطعات در لرزش ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لباس ها آسیب دیدن کمک فنر ها می باشد در برخی از لباسشویی ها از دو کمک و در برخی از تعداد بیشتری استفاده می شود که با آسیب دیدن هر کدام لباسشویی شما دچار لرزش بسیار زیاد می شود.
 • در برخی از برند های ماشین لباسشویی علت لرزش ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن از بین رفتن خاصیت لاستیک دور درب می باشد اگر این قطعه خشک شده و حالت پلاستیکی خود را از دست داده است باعث لرزش لباسشویی می شود.

 

عیب یابی و تعمیر لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

آسیب دیدن کمک فنر ماشین لباسشویی در تمامی ماشین لباسشویی های دوقلو قطعه ای بنام کمک فنر در قسمت پایینی دیگ ماشین لباسشویی وجود دارد این قطعه برای کاهش لرزش و حرکت ماشین لباسشویی می باشد زمانی که متوجه لرزش ماشین لباسشویی شدید این قطعه را بررسی کنید.

با خراب شدن آن باعث لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود این قطعه به وسیله پیچ در قسمت پایین دیگ متصل شده است که یک سر آن به دیگ و قسمت دیگر آن به بدنه متصل است آن را باز کنید و کمک های جدید را جایگزین کنید توجه داشته باشید که تعویض کمک ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی میباشد و نیاز به تجربه و دانش کاری نسب به تعمیر ماشین لباسشویی دارد.

 

خراب بودن پایه های زیر کابین در قسمت پایین کابین ماشین لباسشویی پایه هایی برای تنظیم شدن آن روی زمین وجود دارد روکش اصلی این پایه ها از جنس پلاستیک می باشد که با خراب شدن و آسیب دیدن آن ها به مرور زمان باعث لرزش و صدا می شود برای تعویض این پایه ها خود شما می توانید به کمک یک آچار آن را باز کرده و پایه جدید را به ماشین لباسشویی متصل کنید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی بعد از جا به جایی ماشین لباسشویی آن را در محل صاف قرار دهید و به کمک پایه های تنظیم شونده در زیر بدنه آن را تراز کنید اگر ماشین لباسشویی در جای خود تراز نباشد باعث لرزش و تکان خوردن می شود برای تراز کردن ماشین لباسشویی در منزل شما میتوانید به کمک یک لیوان آب این کار را انجام دهید لیوان را روی ماشین لباسشویی قرار داده و سطح آب را از تمامی زاویه ها نگاه کنید خود شما به کمک این روش می توانید ماشین لباسشویی خود را تراز کنید.

 

آسیب دیدن کمک فنر های نگهدارنده در تمامی ماشین های لباسشویی فنر هایی در قسمت بالایی ماشنی لباسشویی وجود دارد وظیفه آن ها نگهداری دیگ و جلوگیری از تکان خوردن می باشد زمانی که این فنر ها آسیب دیده باشد باعث لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود برای تعویض و تعمیر این مشکل حتما با مجموعه تعمیره تماس بگیرید.

 

برخی از دلیل های تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی

در تمامی ماشین های لباسشویی دارای وزنه تعادل می باشد که وظیفه آن برای جلو گیری از حرکت و تکان خوردن ماشین لباسشویی می باشد زمانی که این وزنه ها آسیب دید باشد و یا ترک خورده باشد باعث لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود.

گاهی اوقات با آسیب دیدن شفت ماشین لباسشویی باعث لرزش و تکان خوردن آن می شود با فرسوده شدن کاسه نمد و عبور آب از آن باعث آسیب دیدن شفت و بلبرینگ می شود این مشکل هم صدای زیادی تولید می کند و هم باعث لرزش ماشین لباسشویی می شود که تعمیر این مشکل کاری بسیار تخصصی میباشد که حتما باید توسط یک فرد با تجربه و با دانش کاری بالا نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی انجام شود ما در مجموعه تعمیره با کمک تجربیات تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی به شما در بر طرف کردن این مشکل کمک میکنیم.

در بعضی از ماشین های لباسشویی آسیب دیدن لاستیک دور درب باعث لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود که برای تعویض آن باید با یک تکنسین و تعمیر کار ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 

 

راه های جلو گیری از لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

 1.  در هنگام نصب ماشین لباسشویی حتما پایه های آن را تنظیم و تراز کنید تا لباسشویی شما حرکت نکند.
 2.  در برخی از ماشین های لباسشویی پیچ های حمل و نقل وجود دارد که برای حمل و نقل آسان می باشد در زمان نصب ماشین لباسشویی حتما این پیچ ها را باز کنید وجود این پیچ ها در زمان کار کرد لباسشویی باعث لرز و تکان خوردن می شود.
 3. اگر از خراب بودن کمک فنر های ماشین لباسشویی خود آگاه هستید در سریع ترین زمان آن را تعویض کنید چون باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی می شود.
 4. یش از حد مجاز داخل لباسشویی لباس برای شستن نریزید چون باعث تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی می شود و به کمک فنر های ماشین لباسشویی آسیب وارد می کند.

 

 

برطرف کردن لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

علت تکان خوردن ماشین لباسشویی

در مرحله اول با مشاهده لرزش در ماشین لباسشویی پایه های زیر ماشین لباسشویی را تنظیم کنید و یا اگر خراب بود با یک وسیله در زیر پایه ها آن را تنطیم و تراز کنید بعد از انجام این کار ماشین لباسشویی را روشن کرده و وارد مرحله خشک کن میکنیم اگر متوجه لرزش ماشین لباسشویی شدید این بار به سراغ کمک فنر ها بروید در اکثر مواقع با تعویض آن ها مشکل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی بر طرف می شود اما اگر این مشکل برطرف نشد به ترتیب به سرغ قطعات گفته شده در مطالب بالا بروید تا مشکل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی را پیدا و تعمیر کنید.

 

چرا ماشین لباسشویی در هنگام شستشو لرزش زیادی دارد؟

علت لرزش و تکان در ماشین لباسشویی

گاهی اوقات در هنگام سیکل شستشوی ماشین لباسشویی متوجه لرزش غیر عادی آن می شویم که برای برطرف کردن این مشکل باید نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 •  یکی از نکات مهم در هنگام لرزش ماشین لباسشویی تراز نبودن آن است اگر ماشین لباسشویی شما در محلی صاف و تراز قرار نداشته باشد دچار لرزش می شود.
 •  یکی دیگر ازنکاتی که بستگی به استفاده شما از ماشین لباسشویی دارد پر کردن ماشین لباسشویی بیش از حد ظرفیت آن است این کار باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی می شود و یکی از علت های لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی است همچنین به این نکته توجه داشته باشید که مقدار کم لباس هم به ضرر ماشین لباسشویی است و به آن آسیب وارد میکند.
 • یکی از دلایل مهم لرزش ماشین لباسشویی آسیب دیدن کمک فنر های آن می باشد این کمک فنر ها برای جلو گیری از لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در زیر دیگ قرار گرفته اند که با فرسوده شدن آن ها ماشین لباسشویی شما دچار لرزش و تکان خوردن می شود.
 •  یکی دیگر از دلایل تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی که بسیار تخصصی می باشد آسیب دیدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی است اگر این لاستیک خاصیت خود را از دست بدهد تعادل چرخش در دیگ را دچار مشکل می کند و همین دلیل باعث تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی می شود.

توجه داشته باشید که علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی مشکلی است که به طرز استفاده شما از آن بستگی دارد و اگر به درستی از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید به هیچ عنوان این مشکل برای شما به وجود نمی آید.

 

 

 

جمع‌بندی 

در مطالب بالا تمام مشکلات و قطعات در به جود آمدن لرزش و تکان در ماشین لباسشویی گفته و تمامی راه های عیب یابی و تعمیر آن به شما معرفی کردیم حتما برای تعمیر مشکل لرزش و تکان ماشین لباسشویی از افرادی با تجربه و دانش با نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید تا آسیب بیشتر به دستگاه شما وارد نشود ما در مجموعه تعمیره نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را با ضمانت 180 روزه انجام می دهیم و به شما این اطمینان را می دهیم که بعد از تعمیر ماشین لباسشویی دستگاه شما مانند روز اول کار کند با مجموعه تعمیره همراه باشید.

مطالب مرتبط:

خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار

کاسه نمد لباسشویی

کد خطا های ماشین لباسشویی ال جی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران